Pakiet badań poszerzony

Dla kogo przeznaczony jest pakiet?

wszyscy.

OPIS I ZAWARTOŚĆ PAKIETU

Pakiet Podstawowy został uzupełniony w tym zestawie badań o bardziej szczegółową ocenę funkcji wątroby i nerek oraz badania związane z chorobami układu krążenia i tarczycy.
Nieprawidłowe wyniki mogą być pierwszym sygnałem rozwoju niektórych chorób np.: cukrzycy, anemii, miażdżycy oraz mogą być wskaźnikiem toczącego się stanu zapalnego, zaburzeń elektrolitowych, infekcji czy chorób nowotworowych.
Pozwalają również na ocenę ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia (m.in. nadciśnienia, zawału mięśnia sercowego czy udaru mózgu).

Pakiet zawiera następujące badania

Elektrolity (Na, K)

  Elektrolity (sód, potas). Diagnostyka równowagi wodno-elektrolitowej i diagnostyka zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej.

Glukoza

  Oznaczenie stężenia glukozy we krwi. Jest podstawowym badaniem w rozpoznawaniu i monitorowaniu  leczenia cukrzycy, w tym cukrzycy ciężarnych. Wykorzystywane […]

Kreatynina

Kreatynina. Oznaczenie stężenia kreatyniny w surowicy krwi, przydatne w diagnostyce funkcji nerek i chorób metabolicznych. 

Kwas moczowy

Kwas moczowy. Pomiar stężenia kwasu moczowego w surowicy krwi, przydatny w badaniu  diagnostyki dny moczanowej i monitorowaniu chorób rozrostowych. 

Lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG)

Lipidogram – ilościowa ocena frakcji cholesterolu i trójglicerydów, przydatna w diagnostyce dyslipidemii oraz w ocenie ryzyka miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych.

Mocz – badanie ogólne

Badanie przesiewowe w kierunku chorób nerek i układu moczowego. Diagnostyka przemian metabolicznych organizmu, przydatne  m.in. w chorobach wątroby i w […]

Mocznik

  Mocznik.  Oznaczenie stężenia mocznika w surowicy krwi, przydatne w diagnostyce funkcji nerek i chorób metabolicznych. 

Morfologia krwi (podstawowa)

  Jakościowa i ilościowa ocena składu i morfologii  krwi obwodowej,  krwinek: czerwonych (erytrocytów), białych (leukocytów) oraz płytek krwi (trombocytów). Morfologia […]

OB (Odczyn Biernackiego)

  Przesiewowe, nieswoiste,  badanie służące do wykrywania oraz monitorowania ostrych i przewlekłych stanów zapalnych, chorób autoimmunologicznych i nowotworowych.

Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL)

TSH

Diagnostyka aktualnego stanu metabolicznego tarczycy; monitorowanie leczenia substytucyjnego (przy niedoczynności) i tyreostatycznego (przy nadczynności) chorób tarczycy.

Żelazo

Żelazo. Pomiar stężenia żelaza w surowicy krwi, przydatny  w diagnostyce niedoborów i nadmiaru żelaza.

Pokrewne pakiety

Pakiet badań pełny

pelny

Sprawdź szczegóły

Pakiet badań podstawowy

podstawowy

Sprawdź szczegóły