23 lutego 2021

DIAGNOSTYKA nabyła kolejny pakiet akcji wielkopolskiej spółki genXone SA

POWRÓT

Kraków, 22.02.2021 r.

 

Informujemy, że ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA nabyła kolejny pakiet akcji wielkopolskiej spółki genXone SA, zwiększając tym samym swoje udziały w akcjonariacie genXone SA do poziomu ponad 15%.

GenXone SA to ściśle współpracujące z DIAGNOSTYKĄ laboratorium, od 2016 roku z powodzeniem zajmujące się wdrażaniem i rozwijaniem nowych technologii specjalistycznych badań genetycznych. W ubiegłym roku genXone SA jako pierwsza w Polsce uruchomiła laboratorium wykrywające wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR jednocześnie prowadząc badania nad analizą sekwencji genomu wirusa. Obie firmy intensywnie współpracują od pięciu lat w zakresie badań wysokospecjalistycznych.

– DIAGNOSTYKA wykonuje rocznie ponad 100 mln badań dla ok. 16 mln pacjentów, spoczywa więc na nas wielka odpowiedzialność za jakość i fachowość usług. Dlatego współpracujemy tylko z wiarygodnymi partnerami. Pragniemy też rozszerzać działalność na nowe obszary, które wymagają stosowania coraz bardziej zaawansowanych technologii, m.in. właśnie takich jak sekwencjonowanie nanoporowe. Tego typu badania są przyszłością zarówno epidemiologii jak i rozwoju ogólnie rozumianej nauki i medycyny. Dlatego będziemy coraz ściślej współpracować z genXone, która dysponuje takimi unikatowymi technologiami. Chcemy inwestować we wzajemny rozwój i umacnianie pozycji nie tylko na rynku polskim, ale także na rynkach zagranicznych – podkreśla prof. Jakub Swadźba, Prezes Zarządu DIAGNOSTYKI.

– Dla nas rozszerzenie obecności w akcjonariacie sprawdzonego partnera jakim jest DIAGNOSTYKA, to potwierdzenie naszej rosnącej pozycji w obszarze zaawansowanych badań. Jesteśmy pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych dziesięciu na świecie laboratoriów wykorzystujących technologię sekwencjonowania nanoporowego w wielu obszarach nauki, biznesu i medycyny. Dlatego zacieśnianie współpracy biznesowej między naszymi firmami jest naturalną ścieżką rozwoju i pozwoli na uzyskanie lepszego efektu synergii – mówi dr Michał Kaszuba, Prezes Zarządu genXone.

 

Obecnie laboratorium genXone specjalizuje się w sekwencjonowaniu NGS (ang. next generation sequencing) oraz zaawansowanej diagnostyce medycznej. Jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych dziesięciu na świecie laboratoriów wykorzystujących technologię sekwencjonowania nanoporowego w wielu obszarach nauki, biznesu i medycyny. DIAGNOSTYKA ma bardzo dobre doświadczenia w dotychczasowej współpracy z genXone. Spółki będą w tym roku intensywnie pracować rozwijając się i budując swoją przewagę biznesową o nowe kompetencje naukowe.  

 

 

Referencje i certyfikaty

Wieloletnie doświadczenie DIAGNOSTYKI cieszy się dużym uznaniem. Zobacz, kto docenił nasze działania.

Referencje i certyfikaty

Materiały do pobrania

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dokumentującymi działalność firmy DIAGNOSTYKA.

Materiały do pobrania