4 kwietnia 2022

DIAGNOSTYKA oficjalnie otwiera nowe Laboratorium Centralne w Warszawie

POWRÓT

W miniony piątek, 1 kwietnia, Spółka Diagnostyka S.A. oficjalnie otworzyła Laboratorium Centralne przy ul. Jutrzenki 100 w Warszawie – największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

Uroczyste otwarcie Laboratorium rozpoczęła poranna konferencja prasowa, w trakcie której przedstawiciele Spółki – prof. Jakub Swadźba, dr Tomasz Anyszek, Paweł Pirkl oraz dr Beata Wiktorowicz – przedstawili najważniejsze informacje dotyczące inwestycji oraz odpowiedzieli na pytania zgromadzonych dziennikarzy.

 

Od lewej: dr Tomasz Anyszek – Pełnomocnik Zarządu ds. Medycyny Laboratoryjnej, dr Beata Wiktorowicz – Dyrektor Regionu Centralno-Wschodniego, Paweł Pirkl – Prezes Diag Invest, dr Monika Jabłonowska – Kierownik Laboratorium Centralnego, prof. Jakub Swadźba – Prezes Diagnostyka S.A., Milena Moryson-Kowalska – rzecznik prasowy.

 

Laboratorium Centralne w Warszawie to miejsce, które wykonuje 3 tysiące rodzajów badań, w tym badania wysokospecjalistyczne – jest tu reprezentowana każda dziedzina medycyny laboratoryjnej. W tym momencie przy ul. Jutrzenki 100 wykonuje się około 50 tysięcy badań dziennie, jednak maksymalne możliwości laboratorium pozwalają na zwiększenie tej liczby aż do 200 tysięcy.

W Laboratorium Centralnym wykorzystano innowacyjne rozwiązania nie tylko w aspekcie technologicznym, ale również kadrowym.

To, co wyróżnia laboratorium przy ul. Jutrzenki 100, to obecność specjalisty do spraw procesów. Wykorzystywana przez nas technologia wymaga stałego nadzoru, stąd potrzeba utworzenia właśnie takiego stanowiska i zatrudnienia w tej roli młodych inżynierów. To innowacja nie tylko w firmie, ale w całej branży diagnostyki laboratoryjnej w Polsce.” – Beata Wiktorowicz, Dyrektor Regionu Centralno-Wschodniego.

Dyrektor Regionu dodała również, że laboratorium, ze względu na swoje zaawansowanie technologiczne, jest miejscem pracy pożądanym przez wielu specjalistów.

To miejsce, w którym można mieć dostęp do wszystkich rodzajów technologii, co jest szczególnie cenione zwłaszcza przez młodych adeptów, ponieważ są w stanie poznawać wiele dziedzin diagnostyki laboratoryjnej. Komfort i bezpieczeństwo pracy jest czynnikiem, który przemawia za chęcią pracy w tak nowoczesnym laboratorium. Spodziewamy się, że w wraz z rozwojem laboratorium i wprowadzaniem nowych metod badań, będziemy zatrudniać coraz więcej specjalistów.” – dodał dr n. med. Tomasz Anyszek, pełnomocnik zarządu ds. medycyny laboratoryjnej.

Zarząd podzielił się również planami Spółki na przyszłość, a te również są mocno powiązane z warszawskim laboratorium.

Naszym celem, który jest określony czasowo, jest większa centralizacja badań z całej Polski, która do tej pory odbywała się głównie w trzech laboratoriach – w Krakowie, Wrocławiu i w Warszawie. Chcemy, aby wszystkie badania były możliwe do wykonania w Warszawie oraz aby wyniki badań z całej Polski były dostępne nie po 48, a po 24 godzinach. To cel, który zamierzamy osiągnąć w lecie przyszłego roku.” – stwierdził prof. Jakub Swadźba, Prezes Zarządu Spółki.

Laboratorium Centralne w Warszawie ma pozostać największą tego typu inwestycją Spółki, jednak podobne obiekty, równie zaawansowane technologicznie, powstaną w kolejnych miastach: w Łodzi, Poznaniu oraz Gdyni.

Naszym celem jest, aby w każdym Regionie, który zazwyczaj składa się z dwóch województw, znajdowało się tego typu Laboratorium Centralne, wysoko zautomatyzowane – to przyszłość branży. Firmy produkujące sprzęt konkurują ze sobą w kwestii dostarczania coraz nowocześniejszych rozwiązań, a my z tych rozwiązań korzystamy w naszych laboratoriach – w mniejszej skali niż w Warszawie, ale na równie zaawansowanym poziomie automatyzacji.” – dodał Paweł Pirkl, Prezes Diag Invest.

 

***

Nowoczesny budynek o powierzchni ponad 14 000 m2 mieści się przy ulicy Jutrzenki 100 w Warszawie. W obiekcie znajdują się 3 laboratoria: całodobowe Laboratorium Centralne wykonujące badania rutynowe i wysokospecjalistyczne 7 dni w tygodniu, Medyczne Laboratorium Mikrobiologiczne oraz Laboratorium Histopatologiczne (Diagnostyka CONSILIO). Aktualna wydajność warszawskiego Laboratorium Centralnego to ponad  12 mln badań rocznie, docelowo będzie można tutaj wykonać ponad 50 mln badań w ciągu roku.

Więcej informacji:

Komunikat Prasowy DIAGNOSTYKI – Otwarcie Laboratorium Centralnego

Referencje i certyfikaty

Wieloletnie doświadczenie DIAGNOSTYKI cieszy się dużym uznaniem. Zobacz, kto docenił nasze działania.

Referencje i certyfikaty

Materiały do pobrania

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dokumentującymi działalność firmy DIAGNOSTYKA.

Materiały do pobrania