WIĘCEJ NIŻ WYNIK – Odpowiedzialność społeczna

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

Zgodnie ze swoją misją, DIAGNOSTYKA, zamierza „być najczęściej wybieraną siecią laboratoriów medycznych w Polsce. Pracujemy nad tym poprzez wykonywanie najwyższej jakości badań, najlepszą obsługę klienta oraz działania edukacyjne i prospołeczne”. W działaniach kładziemy nacisk nie tylko na aktywności ważne dla ekonomicznego rozwoju przedsiębiorstwa, ale również istotne dla naszej tożsamości oraz poczucia świadomej, społecznej odpowiedzialności biznesu.

Współpracujemy z różnymi środowiskami i dzielimy się wiedzą o możliwościach nowoczesnej diagnostyki laboratoryjnej. W tym obszarze organizujemy konferencje naukowe, spotkania z ekspertami i publikujemy materiały informacyjne. Inicjujemy również ogólnopolskie kampanie edukacyjno-profilaktyczne adresowane do każdej grupy wiekowej.

Naszą społeczną odpowiedzialność rozumiemy jako swoistą harmonię biznesu i zaangażowania społecznego. Współistnienie tych obszarów to rozwijanie szerokiego wachlarza inicjatyw prospołecznych i proekologicznych z uwzględnieniem potrzeb naszych interesariuszy i relacji inwestorskich. W ramach odpowiedzialnych praktyk, utożsamiamy się z kodeksem norm etycznych w relacjach z pracownikami, konkurentami i klientami. Ważnym obszarem jest współpraca naukowa z uczelniami. Jako organizacja oparta na wiedzy zwiększamy inwestycje w zasoby ludzkie, tworzenie miejsc pracy i rozwój kompetencji.

W ramach zaangażowania społecznego naszą dobrą praktyką jest współpraca z partnerami społecznymi i wspieranie organizacji pożytku publicznego. W ciągu ostatnich lat udzieliliśmy pomocy finansowej, rzeczowej i usługowej różnym organizacjom pozarządowym, placówkom oświatowym oraz opiekuńczo-wychowawczym. Obejmowaliśmy opieką nieformalne inicjatywy indywidualne, starając się wspierać artystów i sportowców.

W zakresie ochrony środowiska wdrożyliśmy wymogi normy środowiskowej ISO 14001, a uzyskany certyfikat systemu zarządzania środowiskowego obliguje nas do okresowych audytów kontrolnych. Popieramy ponadto lokalne inicjatywy środowiskowe naszych pracowników. Wsparcie rzeczowe otrzymały już projekty skupione na pomocy w zakresie edukacji i rekreacji dla dzieci oraz młodzieży.

Wraz z rosnącymi potencjałem i świadomością istoty zaangażowania społecznego, DIAGNOSTYKA coraz odważniej otwiera się na tę perspektywę. Uznajemy ten kierunek nie tylko za właściwy, ale ważny dla wewnętrznego, jak i zewnętrznego umocnienia naszej organizacji, a w konsekwencji determinujący nowe, większe możliwości w podejmowaniu społecznie odpowiedzialnych decyzji.

DIAGNOSTYKA Partnerem Medycznym TS Podbeskidzie

Pod koniec listopada, przed przedostatnim meczem kolejki jesiennych rozgrywek piłkarskich, odbyło się spotkanie Podbeskidzie Business Club, w którym udział wzięły znane osobistości z Bielska-Białej i regionu oraz sponsorzy i partnerzy pierwszoligowego klubu TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Czytaj więcej

Drużyna DIAGNOSTYKI na Górskim Runmageddonie Kocierz 2019 w Gminie Andrychów

Tym razem w Kocierzu, drużyna DIAGNOSTYKI zmierzyła się z kolejnym Runmageddonowym wyzwaniem. W szranki z górskimi warunkami i niesprzyjającą aurą stanęło 13 naszych pracowników. Pokonywanie własnych słabości dało nam niesamowitą siłę! Do tego oczywiście swoim wysiłkiem wsparliśmy fundację Alivia.

Czytaj więcej

DIAGNOSTYKA na trójmiejskiej edycji biegu Runmageddon (28-29.09.2019)

W dniach 28-29 września w gdańskim parku Reagana odbyła się trójmiejska edycja biegu Runmageddon. Pracownicy DIAGNOSTYKI wspierali w ten sposób fundację Alivia, która opiekuje się młodymi osobami dotkniętymi chorobą nowotworową.

Czytaj więcej

Pomagamy podopiecznym Fundacji im. Brata Alberta

Pracownicy Regionu Południowego DIAGNOSTYKI w ramach wolontariatu pobrali materiał biologiczny ponad osiemdziesięciu pensjonariuszom Schroniska dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Radwanowicach działającego w ramach Fundacji im. Brata Alberta.

Czytaj więcej

DIAGNOSTYKA na Jubileuszu ROD Lubocza I

W dniu 07. Września 2019 r. miały miejsce uroczyste obchody 50-lecia Rodzinnych Ogrodów Działkowych Lubocza I w Krakowie. Wśród zaproszonych gości i partnerów wydarzenia znalazły się również laboratoria DIAGNOSTYKA.

Czytaj więcej

DIAGNOSTYKA Szczecin dla Fundacji Alivia! Runmageddon Szczecin 2019

No i stało się! Runmageddonowy szał dotarł do Szczecina!
W team’owych barwach DIAGNOSTYKI startowali: Klaudia i dwóch Piotrów.  Dziękujemy za mnóstwo pozytywnej energii, Niech moc będzie z Wami!

 

Czytaj więcej

DIAGNOSTYKA na Runmageddon Gliwice 2019!

Zawody Runmageddon w Gliwicach, odbyły się 6 lipca. Trasa na dystansie 6 km, obejmowała ponad 30 przeszkód, które pokonywali pracownicy połączonych sił Regionów DIAGNOSTYKI ze Śląska i Krakowa – drużyna licząca prawie 30 osób!

Czytaj więcej

DIAGNOSTYKA biegnie dla wsparcia fundacji ALIVIA

W sobotę, 11 maja 2019, nad Zalewem „Kryspinów” niedaleko Krakowa, drużyna złożona z pracowników DIAGNOSTYKI wystartowała w kolejnej edycji imprezy „Runmaggedon”.

Czytaj więcej

Uniwersytet dzieci w DIAGNOSTYCE

Pierwsze odwiedziny słuchaczy „Uniwersytetu dzieci” w naszych laboratoriach miały miejsce kilkanaście lat temu i od tego czasu częściej lub rzadziej DIAGNOSTYKĘ odwiedzają ciekawscy mali odkrywcy – ze szkół i przedszkoli Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia czy Katowic…

Czytaj więcej

Wspieramy sportowe pasje naszych pracowników

Daniel Mielczarek z Gorzowa Wielkopolskiego to wieloletni pracownik Działu Kurierskiego DIAGNOSTYKI. Jedną z jego wielkich pasji jest triathlon.

Czytaj więcej

Nieodpłatne badania dla kobiet w ciąży

Nieodpłatne badania dla kobiet w ciąży

DIAGNOSTYKA od dwóch lat uczestniczy w programie PREVFNAIT prowadzonym przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie w ramach Polsko-Norweskiej Współpracy Naukowej.

Czytaj więcej

Punkty Pobrań DIAGNOSTYKI wyróżnione w plebiscycie Miejsca Przyjazne Seniorom

Spośród lokalizacji kandydujących do Miejsc Przyjaznych Seniorom Kapituła małopolskiego plebiscytu wyróżniła te, w których seniorzy mogą czuć się komfortowo oraz liczyć na specjalne warunki. Tegoroczna edycja uhonorowała aż dziewięć Punktów Pobrań prowadzonych przez krakowski Oddział DIAGNOSTYKI.

Czytaj więcej

Kolejny projekt pomocowy we współpracy z fundacją SASA

Na zdjęciu przekazane przez nas probówki, rękawiczki i inne artykuły, które dotarły do  SASA w Afryce. Na tyle, na ile możemy, staramy się nadal wspierać rzeczowo pracę zaprzyjaźnionych z DIAGNOSTYKĄ młodych lekarzy z Fundacji SASA

Na zdjęciu przekazane przez nas probówki, rękawiczki i inne artykuły, które dotarły do  SASA w Afryce. Na tyle, na ile możemy, staramy się nadal wspierać rzeczowo pracę zaprzyjaźnionych z DIAGNOSTYKĄ młodych lekarzy z Fundacji SASA

Czytaj więcej

Białe Niedziele z fundacją SASA

DIAGNOSTYKA przyłączyła się do akcji “Białe Niedziele” wykonując nieodpłatnie badania glukozy i cholesterolu. Wykonane badania pozwolą na wczesne wykrycie nieprawidłowości i wdrożenie leczenia związane z jednymi z najczęstszych chorób cywilizacyjnych – cukrzycą i miażdżycą.

Czytaj więcej

Badania dla dzieci z rodzin zastępczych

Badania dzieci z rodzin zastępczych.

W sobotę 11 kwietnia 2015 r. w siedzibie DIAGNOSTYKI w Krakowie odbyła się akcja charytatywna, w ramach której przebadanych zostało 25 dzieci z czterech rodzin adopcyjnych i zastępczych.

Czytaj więcej