11 marca 2021

Zbadaj nerki – ocal życie!

POWRÓT

11 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Nerek. To doskonała okazja, by zatroszczyć się o swoje zdrowie. Sieć stacji dializ DaVita wspólnie z laboratoriami DIAGNOSTYKA zaprasza osoby z grup ryzyka przewlekłej choroby nerek [PChN] (chorujących na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, chorobę wieńcową) do wykonania dodatkowych, bezpłatnych badań w kierunku PChN w placówkach Diagnostyki.

Akcja wystartuje 1 kwietnia, potrwa miesiąc i na początek obejmie województwa: mazowieckie, śląskie oraz wielkopolskie. Następnie przeniesie się do innych województw. Każda osoba, która wykonuje badania komercyjne w wybranej placówce sieci DIAGNOSTYKA, dodatkowo będzie mogła bezpłatnie zbadać poziom kreatyniny we krwi, dzięki któremu da się określić stan zdrowia nerek.

Przewlekła choroba nerek, nazywana dziś cichą epidemią, może rozwijać się bezobjawowo nawet przez 20-30 lat. W Polsce na przewlekłą chorobę nerek choruje około 4 miliony osób. Większość z nich może nie zdawać sobie z tego sprawy, dlatego aby uchronić się przed osiągnięciem ostatniego stadium choroby, w którym potrzebne jest przeszczepienie nerki lub zabiegi dializacyjne, tak ważne są regularne badania, gdy można jeszcze interweniować i zatrzymać lub bardzo spowolnić chorobę – mówi Szymon Brzósko, Dyrektor Medyczny DaVita.

Marta Rogalska-Kupiec, wiceprezes ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka, precyzuje: – Obserwujemy, że Polacy zbyt rzadko wykonują badania profilaktyczne. Podstawowe testy z krwi, moczu oraz oznaczanie poziomu glukozy wykonuje w ciągu roku zaledwie połowa z nas. Wierzymy, że wczesna diagnostyka jest w stanie ochronić nas przed zachorowaniem. Nie bez przyczyny mówi się, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nerek nie widać, chore nerki nie bolą, ale choroba nerek atakuje przewlekle. Warto umówić się na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku przewlekłej choroby nerek, bo jej wczesne wykrycie może ocalić życie.

Badania w ramach akcji sieci DaVita i laboratoriów DIAGNOSTYKA, realizowanej z okazji Światowego Dnia Nerek 2021, będą odbywać się na terenie naszych placówek od 1 kwietnia. Aby przeprowadzić bezpłatne badanie stężenia kreatyniny w surowicy krwi, należy poprosić o jego wykonanie przy okazji realizacji innych badań w wybranym punkcie pobrań sieci DIAGNOSTYKA w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Lista placówek, w których realizowane są badania, dostępna jest na stronie: https://diag.pl/katalogi/placowki/ (filtr: „Realizuje e-commerce”).

Jeśli wyniki badania kreatyniny w krwi nie będą w normie, poradę o kolejnych krokach będzie można uzyskać u specjalistów sieci DaVita pod numerem telefonu 71 747 77 77 czynnym od 1 kwietnia.

Referencje i certyfikaty

Wieloletnie doświadczenie DIAGNOSTYKI cieszy się dużym uznaniem. Zobacz, kto docenił nasze działania.

Referencje i certyfikaty

Materiały do pobrania

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dokumentującymi działalność firmy DIAGNOSTYKA.

Materiały do pobrania