Proces tworzenia projektu outsourcingowego
Aby spełnić wszystkie oczekiwania jednostek przymierzających się do wprowadzenia outourcingu usług laboratoryjnych, DIAGNOSTYKA utworzyła dział składający się ze specjalistów zajmujących się przygotowywaniem projektów outsorcingowych oraz wdrażaniem tego typu rozwiązań w szpitalach. W skład działu wchodzą managerowie, specjaliści drugiego stopnia w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, diagności laboratoryjni, technicy, pielęgniarze, rejestratorki i informatycy wprowadzający nowoczesne rozwiązania organizacyjne, ekonomiczne i logistyczne, a także z lekarze odpowiedzialni za kontakty ze szpitalem oraz dopasowanie rozwiązań merytorycznych do specyfiki jednostki zlecającej outsourcing.
Zadaniem pracowników tego działu jest przygotowanie rozwiązań dostosowanych do specyfiki poszczególnych szpitali oraz nadzór nad całym proces outsourcingu. Proces ten obejmuje faz:
- Wstępny projekt modernizacji
- Zbieranie informacji dotyczących specyfiki szpitala. Cykl szkoleń wśród przejmowanego personelu oraz lekarzy i pielęgniarek zatrudnionych w szpitalu. Szkolenia obejmują:
- obsługę systemu zlecania badań i znakowania kodami kreskowymi probówek
- korzystanie z systemu próżniowego pobierania krwi
- użytkowanie programu Diagnostyka Software wraz z aplikacjami Diagnostyka View i Diagnostyka Intranet, przeznaczonych dla lekarzy
- do dyspozycji personelu szpitala jest specjalista do spraw szkoleń w zakresie zlecania i pobierania materiału do badań, zawsze taką osobą jest dyplomowany pielęgniarz posiadający uprawnienia do pobierania materiału do badań.
- Proces restrukturyzacji i przekształcenia laboratorium szpitalnego w laboratorium prowadzone przez firmę zewnętrzną. Proces trwa od miesiąca do trzech miesięcy.
- Ankieta wśród personelu szpitala, mająca na celu zweryfikowanie i podsumowanie całości badań wdrożeniowych.