19 Czerwiec 2016

DIAGNOSTYKA partnerem programu “PROAKTYWNIE DLA SERCA”

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM WALKI Z CHOLESTEROLEM „PROAKTYWNIE DLA SERCA” powstał z myślą o wszystkich Polakach.

Szacuje się, że 2/3 Polaków zetknęło się z problemem podwyższonego poziomu cholesterolu, jednym z najważniejszych modyfikowalnych czynników ryzyka choroby wieńcowej. Oznacza to, że jeśli nie Ty, to na pewno ktoś z Twojego bliskiego otoczenia boryka się z tym problemem.

Celem Programu jest zwrócenie uwagi na ten problem społeczny, zachęcenie do zbadania poziomu cholesterolu oraz edukacja w zakresie sposobów obniżenia stężenia cholesterolu – poprzez ograniczenie tłuszczów nasyconych i włączenie do myfastweightloss.net codziennej diety steroli roślinnych o udowodnionym klinicznie działaniu ograniczającym wchłanianie nadmiaru cholesterolu do krwiobiegu.

Poza wskazaniami dietetycznymi elementem Programu jest również promocja codziennej aktywności fizycznej i rekreacji jako części zdrowego stylu życia. Ambasadorem Programu jest Artur Partyka, który swoim przykładem pokazuje, że problem podwyższonego poziomu cholesterolu nie dotyczy wyłącznie osób starszych, otyłych i mało aktywnych ruchowo.

Zachęcamy do przystąpienia do Programu, pobrania materiałów informacyjnych ze strony www.proaktywniedlaserca.pl i wykonania darmowych badań poziomu cholesterolu w placówkach DIAGNOSTYKI na terenie całej Polski.