28 lipca 2020

Oferta badań w kierunku COVID-19 dla pracodawców

POWRÓT

W laboratoriach medycznych DIAGNOSTYKA wykonujemy dla firm testy serologiczne, wykrywające przeciwciała anty-SARS-CoV-2 oraz test genetyczny met. RT-PCR, potwierdzający zakażenie wirusem SARS-CoV-2.  

DIAGnozujemy-DBAMY

Z myślą o pracodawcach stworzyliśmy program DIAGnozujemy-DBAMY. W jego ramach wykonujemy systematyczne badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 dla pracowników zgodnie z autorskim algorytmem, opracowanym przez specjalistów DIAGNOSTYKI.

Proponowany przez nas pakiet badań składa się z dwóch kroków:

  1. W kroku pierwszym przeprowadzamy test przesiewowy (Roche), który wykrywa dojrzałe przeciwciała IgM i IgG łącznie. Dodatni wynik badania najprawdopodobniej świadczy o przebyciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w przeszłości. Ujemny wynik najprawdopodobniej oznacza, że pracownik nie miał w przeszłości kontaktu z koronawirusem.
  2. Jeżeli w pierwszym kroku zostaną wykryte przeciwciała, to badanie jest kontynuowane w drugim etapie z tej samej, wcześniej pobranej i zabezpieczonej próbki krwi z użyciem zautomatyzowanych metod, pozwalających na ocenę osobno przeciwciał w klasie IgM oraz IgG. Dzięki temu dowiadujemy się czy pracownik nabył już odporność, czy też istnieje ryzyko, że jest on we wstępnej fazie infekcji.

Badania dla pracowników w kierunku SARS-CoV-2 wykonujemy w jednej z trzech form:

  • Pobranie krwi żylnej w jednym z Punktów Pobrań Diagnostyki
  • Pobranie w lokalizacji pracodawcy
  • Pobranie krwi przez podmiot medyczny współpracujący z zamawiającym (np. Przychodnia Medycyny Pracy)

COVID-19: Rodzaje dostępnych testów

W e-Sklepie możesz kupić testy serologiczne, które identyfikują obecność przeciwciał, powstających po kontakcie z koronawirusem. W ofercie Diagnostyki posiadamy badania na przeciwciała anty-SARS-CoV-2:

W mobilnych punktach Drive&Go-Thru wykonujemy test molekularny met. RT-PCR, który służy do potwierdzenia zakażenia koronawirusem. Do wyniku badania SARS-CoV-2 metodą RT-PCR możesz otrzymać również zaświadczenie lekarskie w języku obcym, opatrzone certyfikowanym podpisem elektronicznym lekarza. Zaświadczenie może być wykorzystywane przy przekraczaniu granicy lub okazane pracodawcy.

Zobacz, jak wygląda wykonanie testów w praktyce

Pod koniec maja przeprowadziliśmy akcję bezpłatnych testów w kierunku SARS-CoV-2, w której wzięło udział kilka tysięcy naszych pracowników. Z myślą o ich bezpieczeństwie i zdrowiu wykonaliśmy testy serologiczne, badania pogłębiające oraz testy RT-PCR dla 100 różnych stanowisk pracy.

Skontaktuj się z nami!

Chcesz wykonać testy w kierunku SARS-CoV-2 dla Twoich pracowników? Testy możesz kupić w naszym e-Sklepie lub skontaktować się bezpośrednio z nami. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie, dedykowanej testom dla firm w kierunku COVID-19. Szczegóły sprawdzisz tutaj.