30 marca 2021

Szybkie testy na Covid-19 w Porcie Lotniczym w Gdańsku

POWRÓT

W Porcie Lotniczym w Gdańsku wykonujemy szybkie testy antygenowe na obecność wirusa SARS-CoV-2. Docelowo, zgodnie z nowymi rozporządzeniami, badania będą skierowane do osób przylatujących z krajów Strefy Schengen jak i non-Schengen oraz dla wylatujących z Gdańska.

Punkt Pobrań i rejestracji na szybkie testy został umiejscowiony w terminalu pasażerskim T2, w strefie zastrzeżonej gdańskiego lotniska. Chętni pasażerowie przylatujący do Polski są testowani jeszcze przed kontrolą dokumentów przez Straż Graniczną. Podczas tej kontroli muszą okazać negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 w formie papierowej, który zwolni ich z obowiązku odbywania 10-dniowej kwarantanny w Polsce.

Przy rejestracji w Punkcie Pobrań trzeba posiadać dokument tożsamości  oraz przekazać aktualny adres i numer telefonu. Testowane są osoby dorosłe i dzieci. Po rejestracji i pobraniu materiału do badań, pacjenci oczekują od 15 do 35 minut na wynik, który otrzymują w postaci elektronicznego dostępu do platformy wyniki.diag.pl oraz w formie papierowej.

Więcej informacji o punkcie dostępnych jest na stronie internetowej lotniska tutaj.


Szczegółowe informacje o testach można uzyskać, kontaktując się drogą e-mailową informacja.gdynia@diag.pl lub telefoniczną:

  • tel. kom. +48 798 764 620
  • tel. stacjonarny +58 500 85 58