5 sierpnia 2020

Testy na COVID-19 w Białymstoku!

POWRÓT

Oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA w Białymstoku, jako kolejny wdrożył pobieranie materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Specjalny punkt wymazowy został uruchomiony w Białymstoku przy ul. Żeromskiego 1b/12a.

Jak pisaliśmy, jednym z rozwiązań wdrażanych w krajach objętych pandemią COVID-19, jest organizacja specjalnych punktów, w których pobierany jest materiał do badania od dużej liczby pacjentów podwyższonego ryzyka. Zorganizowanie takich punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia z jednej strony pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i osób pobierających, a z drugiej strony wydajności takiego rozwiązania mierzonej jako ilość pobrań w jednostce czasu.

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA przeprowadzają testy molekularne met. RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2 już w 13 specjalnie przystosowanych do tego punktach Drive&Go-Thru.

Kolejny punkt pobrań materiału do badania SARS-CoV-2 met. RT-PCR został uruchomiony w Białymstoku przy ul. Żeromskiego 1b/12a. Punkt wymazowy przyjmuje pacjentów w poniedziałki (godziny otwarcia: 08:00-11:00) oraz czwartki (godziny otwarcia: 08:00-11:00). Punkt wymazowy w Białymstoku jest przystosowany do pobierania materiału do badania SARS-CoV-2 met. RT-PCR. Test przeprowadzany jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Na wykonanie badania nie należy się wcześniej rejestrować. Test wykonujemy u pacjentów, którzy nie wykazują oznak infekcji.

Badanie można zakupić online w e-Sklepie tutaj.

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania realizowane są na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku. Współpraca przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów podwyższonego ryzyka, a tym samym bezpieczeństwa nas wszystkich.

Więcej informacji pod numerem Infolinii Oddziału w Białymstoku: 663 687 583.