27 października 2020

Testy na Covid-19 w Kaliszu!

POWRÓT

Oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA w Kaliszu, jako kolejny wdrożył pobieranie materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Specjalny punkt wymazowy został uruchomiony w Kaliszu przy ul. Majkowskiej 13a.

Jak pisaliśmy, jednym z rozwiązań wdrażanych w krajach objętych pandemią COVID-19, jest organizacja specjalnych punktów, w których pobierany jest materiał do badania od dużej liczby pacjentów podwyższonego ryzyka. Zorganizowanie takich punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia z jednej strony pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i osób pobierających, a z drugiej strony wydajności takiego rozwiązania mierzonej jako ilość pobrań w jednostce czasu.

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA przeprowadzają testy molekularne met. RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2 w specjalnych punktach: mobilnych punktach Drive&Go-Thru oraz w stacjonarnych punktach wymazowych.

Stacjonarny punkt wymazowy został uruchomiony w Kaliszu przy ul. Majkowskiej 13a. Godziny otwarcia placówki są dostępne tutaj. Punkt wymazowy w Kaliszu jest przystosowany do pobierania materiału do badania SARS-CoV-2 met. RT-PCR. Test przeprowadzany jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Test wykonujemy u pacjentów, którzy nie wykazują oznak infekcji.

Badanie można zakupić online w e-Sklepie tutaj.

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO.

Więcej informacji pod numerami Infolinii Oddziału w Kaliszu: 62 766 38 36.