12 stycznia 2022

Program Profilaktyka 40 PLUS – raport z pierwszego półrocza

POWRÓT

Z programu Profilaktyka 40 PLUS w sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka w okresie od lipca do końca grudnia 2021 roku skorzystało prawie 200 tysięcy osób, co przełożyło się na ponad 2 miliony zleconych badań.

Najwięcej pacjentów odwiedziło punkty pobrań w Poznaniu (35 tys.), Wrocławiu (20 tys.), Krakowie (19 tys.), Trójmieście (18,5 tys. ), Szczecinie (16 tys.), Białymstoku (15 tys.), na Śląsku (13,5 tys.) i w Warszawie (11,5 tys.). 60% badanych stanowiły kobiety, 40% mężczyźni.

W związku z dużą popularnością i niesłabnącym zainteresowaniem zgłoszeniami, Program Profilaktyka 40 PLUS został przedłużony do 30 czerwca 2022 roku.

Z inicjatywy laboratoriów biorących udział w Programie powstała strona internetowa, która pomaga szybko znaleźć właściwy punkt realizujący badania: www.profilaktyka40plus.com. Jej użytkownicy mogą uzyskać wszechstronną wiedzę na temat badań i ich specyfiki oraz znaleźć najbliższą dogodną placówkę, gdzie będą mogli je zrealizować. Na stronie zamieszczona została mapa, gdzie po wpisaniu swojego adresu otrzymamy propozycję blisko zlokalizowanych punktów pobrań. Na badanie należy przyjść z wydrukowanym lub pobranym online e-skierowaniem.

– Pandemia wywołana koronawirusem sprawiła, że jeszcze mniejsza liczba pacjentów myśli o profilaktyce zdrowotnej. Program Profilaktyka 40 PLUS ma odwrócić tę tendencję i zmniejszać „dług zdrowotny, który powstał z powodu trudniejszego dostępu do różnych świadczeń medycznych. Firmy biorące udział w programie zatrudniają wysokiej klasy profesjonalistów medycznych, których łączy przekonanie, że lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. Dlatego cztery sieci laboratoriów i stowarzyszenie MedTech Polska zaangażowały się w promocję badań profilaktycznych, aby jak największa grupa spośród ponad kilkunastu milionów ubezpieczonych po 40. „roku” życia skorzystała z tej inicjatywy – powiedziała Barbara Kopeć, Pełnomocnik Zarządu DIAGNOSTYKI ds. Zarządzania Projektami, a także przewodnicząca Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszającej prywatne podmioty medyczne realizujące program.  

 

Szczegółowe informacje o Programie Profilaktyka 40 PLUS dostępne na stronach:

Referencje i certyfikaty

Wieloletnie doświadczenie DIAGNOSTYKI cieszy się dużym uznaniem. Zobacz, kto docenił nasze działania.

Referencje i certyfikaty

Materiały do pobrania

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dokumentującymi działalność firmy DIAGNOSTYKA.

Materiały do pobrania