Badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w kolejnych miastach Polski!

Zgodnie z zapowiedziami, kolejne placówki ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA rozpoczęły sprzedaż testów na oznaczanie przeciwciał w klasie IgM oraz IgG, które powstają po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2. Lista placówek i miast będzie się sukcesywnie powiększać.

Badanie serologiczne przeciwciał anty-SARS-CoV-2, wykonuje się w próbce krwi pobranej z palca lub z żyły. Badanie wykonywane jest przy użyciu metod immmunochromatograficznych lub automatycznych, oceniającej osobno obecność przeciwciał w dwóch klasach. Wykorzystywane testy przeszły pozytywnie weryfikację w naszych laboratoriach.

Badanie przeciwciał anty-SARS-CoV-2 nie służy do rozpoznania COVID-19, nie potwierdza obecności wirusa i zakaźności pacjenta, ale dodatni wynik świadczy o przebyciu zakażenia w przeszłości. Wynik ujemny nie świadczy o braku infekcji i nie daje podstaw do jej wykluczenia. Wynik ujemny może wystąpić u osoby zakażonej w tzw. okienku serologicznym, czyli okresie po zainfekowaniu kiedy organizm nie zdążył jeszcze wytworzyć przeciwciał odpornościowych lub w przypadkach, gdy czułość testu serologicznego jest niewystarczająca (zbyt niskie stężenie przeciwciał). Wyniki dodatnie muszą być potwierdzane testem molekularnym. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Jak znaleźć najbliższą placówkę?

Wejdź na stronę mapy punktów pobrań https://diag.pl/katalogi/placowki/ , a następnie wybierz odpowiednią kategorię (zaznaczając właściwy „checkbox”): SARS CoV-2 badania serologiczne lub SARS CoV-2 IgM IgG test kasetkowy. Potem wybierz miasto i placówkę.

Badania można zakupić online tutaj.

Kolejne specjalne punkty pobrań przystosowane do badań przeciwciał anty-SARS-CoV-2 zorganizowano ze względu na konieczność zapewnienia pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego zarówno dla pacjentów jak i osób pobierających. Badania realizowane są z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, pracujemy nad tym, aby nasze działania zapewniały bezpieczeństwo pacjentom, a tym samym zapewniały bezpieczeństwa nam wszystkich.

Więcej informacji pod numerem Informacji telefonicznej dla Pacjentów sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA: +48 799 399 360