Informacja i prośba do pacjentów punktów „Drive&Go-Thru” DIAGNOSTYKI

Szanowni Państwo,
w związku z ogromnym zainteresowaniem testami COVID-owymi, apelujemy do Państwa o cierpliwość; robimy co w naszej mocy aby każdy mógł zostać przebadany. Pracujemy w trybie zmianowym, ale w każdym punkcie możemy pobrać jedynie określoną ilość próbek dziennie. Mamy szalejącą epidemię, ale tylko spokój i opanowanie pomoże nam w pracy w tym trudnym czasie.

Apelujemy także o zrozumienie; nie możemy wykonać większej liczby pobrań ani wydłużyć godzin działania punktu. Dysponujemy ograniczoną liczbą diagnostów laboratoryjnych i innych osób obsługujących proces laboratoryjny. Nasze laboratoria pracują obecnie 24 godziny na dobę i mają określoną wydolność. Nasz zespół może pracować tylko w kombinezonach ochronnych, w których może spędzić jedynie określoną liczbę godzin. W ostatnich tygodniach wykonujemy około 10 tys. testów na dobę, realizujemy także testy dla szpitali, ze skierowaniami NFZ oraz dla pacjentów którzy nie trafili do publicznego systemu.

Prosimy też abyście uszanowali, że każda z naszych pielęgniarek czy diagnostek to czyjaś córka, żona czy matka, opiekująca się dziećmi lub rodzicami, narażona na zarażenie wirusem i podobnie jak my wszyscy niepokojąca się o swoją rodzinę. Bądźmy dla siebie wyrozumiali.

Aktualne informacje znajdą Państwo na stronie www.diagnostyka.pl