Nowy punkt wymazowy typu Drive&Go-Thru w Krakowie

Region Małopolski laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA, uruchomił kolejny punkt pobrań materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Specjalny mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” właśnie uruchomiono na Stadionie Hutnika w Krakowie przy ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4.

Jednym z rozwiązań wdrażanych w krajach objętych pandemią COVID-19, jest organizacja specjalnych punktów, w których pobierany jest materiał do badania od dużej liczby pacjentów podwyższonego ryzyka. Zorganizowanie takich punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia z jednej strony pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i osób pobierających, a z drugiej strony wydajności takiego rozwiązania mierzonej jako ilość pobrań w jednostce czasu.

Skuteczne okazały się zorganizowane m.in. w USA czy Niemczech, punkty pobrań typu „Drive-Through”, polegające na przygotowaniu miejsca dedykowanego tylko i wyłącznie pobraniu materiału do badań w kierunku SARS-CoV-2 w tzw. mobilnych punktach pobrań. Bazując na doświadczeniach z tych skutecznie wdrożonych rozwiązań, DIAGNOSTYKA zaproponowała organizację punktów pobrań, zorganizowanych w specjalnych namiotach „Drive&Go-Thru”. Taka mobilna placówka, może zostać ustawiona w dowolnie wybranym miejscu w dobrym punkcie komunikacyjnym, zapewniając łatwy dojazd dla pacjentów przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla osób korzystających oraz obsługującego go personelu medycznego.

Kolejny mobilny punkt pobrań do badań w kierunku SARS-CoV-2 rozpoczął właśnie pracę w Krakowie przy ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, na terenie Stadionu Hutnika – wjazd od ul. Ptaszyckiego BRAMA 1 (od strony ul. Klasztornej).

Test wykonujemy u pacjentów, którzy nie wykazują oznak infekcji.

Badanie można zakupić online w e-Sklepie tutaj.

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO.

Więcej informacji pod numerami Infolinii: 799 399 360.