Grupa DIAGNOSTYKA oferuje pobrania w kierunku COVID-19 w domu pacjenta

Należący do Grupy DIAGNOSTYKA start-up uPacjenta.pl, jako pierwszy autoryzowany podmiot medyczny w Polsce oferuje pobranie materiału na obecność wirusa SARS-CoV-2 w domach i zakładach pracy. Usługa dostępna jest już w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Trójmieście.

W kwietniu DIAGNOSTYKA zainicjowała program „Badamy-Wspieramy”, w ramach którego – dzięki finansowaniu przez DIAGNOSTYKĘ oraz Partnerów projektu – wykonywane są darmowe badania dla pracowników służby zdrowia. Dodatkowo, z każdego komercyjnego badania, 20% przeznaczane jest na finansowanie kolejnych, darmowych badań dla medyków. W kilkunastu miastach Polski działają już specjalne mobilne punkty „Drive&Go-Thru”, w których wykonywane są bezpieczne pobrania materiału na badania SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR.

Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu ofertą i starając się zwiększyć dostępność testów, DIAGNOSTYKA nawiązała współpracę ze swoim strategicznym partnerem, należącym do Grupy start-up’em uPacjenta.pl, który właśnie rozpoczął realizację pobrań krwi oraz wymazów od pacjentów w domach oraz biurach i zakładach pracy.

Aktualnie oferowane są trzy typy badań, mające na celu ułatwienie diagnozy pod kątem koronawirusa: dwa testy serologiczne polegające na wykryciu obecności przeciwciał a także badanie genetyczne (z wymazu) metodą Real-Time RT-PCR, rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia – to samo, które jest wykonywane medykom w punktach typu „Drive&Go-Thru” oraz w szpitalach. Wszystkie badania realizowane są w walidowanych laboratoriach DIAGNOSTYKI wpisanych na listę laboratoriów certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

 

Do realizacji pobrań wymazów, uPacjenta.pl powołało specjalnie dedykowane zespoły, wyposażone w najlepszej jakości sprzęt i działający zgodnie z procedurami i restrykcyjnymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego. Każdy specjalista jest zabezpieczony w jednorazowy kombinezon ochrony biologicznej, maskę FFP3, maseczkę chirurgiczną, przyłbicę ochronną, jednorazowe rękawiczki, ochraniacze na buty oraz środki dezynfekujące.  Zespoły pobierające materiał pod kątem COVID-19 nie mają żadnej styczności z osobami pobierającymi krew do innych badań.

Dodatkowo uPacjenta.pl oferuje także badania pod kątem występowania choroby COVID-19 dla firm. Pobrania krwi lub wymazów odbywają się w siedzibie danego przedsiębiorstwa, a skorzystać z nich mogą wszyscy pracownicy lub osoby chętne, za zgodą pracodawcy. Takie rozwiązanie daje szansę sprawdzenia stanu zdrowia większej liczby osób i weryfikacji prawidłowego działania podjętych wcześniej procedur bezpieczeństwa.

Usługa dostępna jest już w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Trójmieście, czynione są jednak starania w celu udostępnienia oferty w kolejnych miastach.

Więcej informacji o badaniach i usłudze pobrania w domu pacjenta na stronie:  https://upacjenta.pl/covid19/ oraz pod numerem infolinii: 22 120 18 80