UWAGA! Informacja dla szkół zainteresowanych wzięciem udziału w Programie „Badamy-Wspieramy 2.0.”

Kraków, 22.10.2020.

***

Dziękujemy wszystkim szkołom za zainteresowanie udziałem w Programie „Badamy-Wspieramy 2.0.” realizowanym przez Grupę DIAGNOSTYKA. Wierzymy, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa nauczycieli i uczniów oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w środowisku szkolnym i jego otoczeniu. 

Jednocześnie informujemy, że w związku z ograniczonymi zasobami laboratoryjno-logistycznymi, na ten moment jesteśmy w stanie zrealizować testy w kierunku COVID-19 i otoczyć opieką medyczną łącznie ok. 10 szkół ze wszystkich regionów, w których obecnie działają nasze oddziały. Dotychczas DIAGNOSTYKA wzięła pod opiekę 4 placówki oświatowe w następujących województwach: 

  • łódzkim
  • małopolskim
  • śląskim

Do Programu zgłosiły się już również szkoły z województwa lubuskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego – pierwsze z nich planujemy włączyć do inicjatywy. Tym samym, w ramach aktualnych środków, którymi dysponujemy, nie jesteśmy w stanie ufundować pakietu opieki diagnostycznej kolejnym placówkom oświatowym z ww. regionów. Jednocześnie przez cały czas poszukujemy Partnerów (firmy, samorządy itp.), którzy zechcieliby zaangażować się w inicjatywę i wspólnie z nami sfinansować dalsze testy u pedagogów. Wierzymy, że z ich pomocą będziemy mogli objąć opieką kolejne placówki oświatowe także ze wspomnianych województw. 

Więcej informacji o Programie „Badamy-Wspieramy 2.0” można znaleźć tutaj.