Pobranie krwi w domu pacjenta

Redakcja Diagnostyki


Udostępnij

Regularne badania krwi są ważnym elementem profilaktycznym i diagnostycznym. Pozwalają wykryć wiele nieprawidłowości i zapobiegać poważnym chorobom. Jednak napotykane bariery, takie jak dynamiczny tryb życia, rodzicielstwo, czy niektóre dolegliwości zdrowotne mogą sprawiać, że odkładamy zdrowie na później. Usługa domowego badania krwi sprawia, że możesz zadbać o zdrowie swoje lub bliskich w sposób łatwy i przystępny.

Jak wygląda domowe pobranie krwi?

Chaos o poranku to normalne zjawisko w każdym domu. Nawet mieszkanie z porozrzucanymi zabawkami lub nieumytymi naczyniami w zlewie stanowi bezpieczne miejsce do wykonania pobrania krwi. Specjalista medyczny jest wyposażony w odpowiednie środki do dezynfekcji, dlatego pobranie zawsze odbywa się w higienicznych warunkach. Pobranie krwi zajmie dosłownie kilka minut i zaraz po badaniu możesz wrócić do codziennych obowiązków.

Jakie badania można wykonać w domu?

W domu możesz wykonać dokładnie takie same badania krwi jak w laboratorium. Ponadto specjalista medyczny może odebrać od Ciebie także próbki moczu i kału do badań. W katalogu badań znajdziesz niemal 700 różnych parametrów. Możesz wybrać pojedyncze badania lub zdecydować się na pakiet dopasowany do Twoich potrzeb.

Ile badań krwi można zrobić jednorazowo?

Na jednej wizycie możesz wykonać nawet kilkanaście badań krwi! Zwykle pobranie materiału do badań wymaga tylko jednego kłucia, niezależnie od liczby parametrów, jakie mają być przeanalizowane. Jednak ostateczna decyzja co do liczby wkłuć zawsze należy do specjalisty medycznego.

Dla kogo jest domowe pobranie krwi?

Z pobrania krwi w domu mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy największych miast w Polsce oraz ich okolic. Sprawdź, gdzie umówisz domowe pobranie krwi. Wizytę mobilnego specjalisty medycznego w domu szczególnie docenią:

Młodzi rodzice

Czasami wizyta w punkcie pobrań w celu zbadania siebie lub dzieci jest niemożliwa bądź co najmniej trudna do zorganizowania. Podróż może oznaczać więcej stresu i problemy logistyczne, zarówno dla dziecka, jak i dorosłych. Domowe pobranie krwi pozwala oszczędzić czas i zredukować stres. Na jednej wizycie mobilnego specjalisty możliwe jest przebadanie 3 osób w cenie jednego dojazdu.

U noworodka lub niemowlaka specjalista medyczny może pobrać krew z piętki. U małych dzieci pobranie krwi możliwe jest również z palca. Specjaliści medyczni z Diagnostyki na pobór krwi u dziecka mogą przeznaczyć nawet pół godziny. Dzięki temu dziecko ma czas na zapoznanie się nową osobą, a specjalista może wytłumaczyć maluchowi, co będzie robił.

Kobiety w ciąży 

Dla niektórych przyszłych mam wizyta w laboratorium może okazać się wysiłkiem ponad miarę. Ponadto część kobiet ze względu na przebieg ciąży musi znacznie ograniczyć aktywność ruchową. Domowe pobranie krwi pozwala przyszłym mamom dbać o zdrowie bez wychodzenia z domu.

Seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami

Choroba lub złe samopoczucie nie muszą być przeszkodą na drodze dbania o własne zdrowie. Domowe pobranie krwi może być dla starszych osób sporym udogodnieniem.

Osoby aktywne zawodowo

Brak czasu na badania profilaktyczne to częsta wymówka zwłaszcza ludzi młodych i aktywnych zawodowo. Domowe pobranie krwi zajmuje około 15 minut. Po badaniu każdy może wrócić do swoich obowiązków.

Osoby chorujące przewlekle

Chorzy na cukrzycę, nowotwór lub cierpiący na zaburzenia hormonalne muszą regularnie wykonywać badania krwi. Domowe pobranie pozwala wpleść badania krwi w codzienną rutynę.

Zalety domowego pobrania krwi

Oszczędność czasu 

Domowe pobranie krwi to wygodne rozwiązanie dla zabieganych osób, których wymówką do badań jest przepełniony kalendarz.

Komfort 

Pobranie krwi może odbyć się w domu, ale też w pracy, a nawet na urlopie. Wizytę mobilnego specjalisty można zamówić także w weekend. Specjalista medyczny może też odebrać próbkę kału lub moczu do badania, które następnie przekaże do laboratorium.

Profesjonalizm

Pobrań domowych dokonują doświadczeni ratownicy medyczni, pielęgniarki i położne. 

Mniej stresu 

Domowe pobranie krwi to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które boją się igieł lub cierpią na hemofobię. W warunkach domowych, w znanym i komfortowym otoczeniu, badanie jest mniej stresujące.

Bezpieczeństwo pobrania

Specjaliści medyczni wyposażeni są w jednorazowe maseczki, rękawiczki i środki do dezynfekcji. Dzięki temu domowe pobranie krwi odbywa się w sterylnych warunkach. Próbki z pobraną krwią trafiają do specjalnego schłodzonego pojemnika i ich transport do laboratorium jest w pełni bezpieczny.

Jak umówić domowe badanie krwi?

  1. Wejdź w katalog badań. Następnie wybierz badania lub pakiety badań, które najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom. System przeprowadzi Cię przez proces zamówienia.
  2. Badanie umówione: sprawdź, jak przygotować się do badań krwi.
  3. Oczekuj na wizytę. Specjalista medyczny przyjedzie w ustalonym terminie pod wskazany przez Ciebie adres. Pobranie krwi zajmie dosłownie chwilę, a po pobraniu otrzymasz karteczkę z numerem umożliwiającym odbiór wyników online. 
  4. Odbierz wyniki online. Większość wyników badań jest dostępna jeszcze tego samego dnia, ale są parametry, na które czeka się dłużej — możesz sprawdzić czas oczekiwania, logując się na naszej stronie wyniki.diag.pl z podanym numerem zlecenia.
  5. Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w interpretacji wyników? Specjaliści medyczni są do Twojej dyspozycji. Umów konsultację online z diagnostą laboratoryjnym.