17 kwietnia 2018 - Przeczytasz w 2 min

Pobranie krwi w domu pacjenta

uPacjenta to innowacyjna platforma medyczna, która od kilku lat działa we współpracy z firmą Diagnostyka. Za jej pomocą pacjenci mogą zamówić domowe pobranie krwi do badań, by następnie skonsultować wyniki online bez wychodzenia z domu. Domowe pobrania krwi realizowane są aż w dwudziestu polskich miastach, wśród których są m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Trójmiasto, Szczecin, Rzeszów, Zielona-Góra, Kielce, Bielsko-Biała czy Radom. W ofercie uPacjenta znajdują się również badania na COVID-19 wykonywane w domach, usługi pielęgniarskie, położnicze, domowe KTG oraz badania dla firm.

Do kogo skierowana jest oferta uPacjenta?

Głównym celem uPacjenta jest popularyzacja badań profilaktycznych oraz wsparcie osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą udać się do ośrodków zdrowia czy punków pobrań, by zrealizować badania krwi.

uPacjenta poleca domowe pobranie krwi przede wszystkim:

  • Kobietom w ciąży, dla których wyjście z domu i dojazd do lekarza mogą być w tym wyjątkowym czasie uciążliwe.
  • Dzieciom negatywnie reagującym na widok igły i krwi. W tym przypadku zamówienie specjalisty, który pobierze krew w domowym zaciszu, gdzie mały pacjent czuje się bezpiecznie, znacznie ułatwi cały proces.
  • Osobom aktywnym zawodowo, które z uwagi na brak czasu często zaniedbują swoje zdrowie i odkładają badania laboratoryjne na nigdy nienadchodzące „jutro”. Dzięki usłudze uPacjenta mogą wybrać dogodny termin i zamówić specjalistę pod wskazany adres. Pobranie krwi nie zajmie więcej niż 15 minut, a pacjent zdąży jeszcze zjeść śniadanie, zanim uda się do codziennych obowiązków.
  • Osobom starszym i chorym, które z powodu złego samopoczucia lub zaleceń lekarza nie mogą wychodzić z domu, narażając się na dodatkowy wysiłek czy stres. Domowe pobranie krwi może być w tym przypadku dużym udogodnieniem.

Jak to działa?

Domowe pobranie krwi można zamówić w 5 prostych krokach.

  1. Wejdź na stronę www.upacjenta.pl lub zadzwoń pod numer 22 120 18 80.
  2. Podaj adres, pod którym ma zostać zrealizowana usługa domowego pobrania krwi.
  3. Wybierz liczbę osób, u których będzie realizowane pobranie, a następnie dobierz właściwe badania.
  4. Wskaż dogodny termin realizacji usługi.
  5. Opłać usługę online i czekaj na specjalistę w swoim domu w umówionym terminie.

Szczegóły zamówienia możesz sprawdzić na stronie internetowej lub w intuicyjnej aplikacji.

Wyniki online i konsultacja z lekarzem

Badania na pobranym przez specjalistów uPacjenta materiale wykonywane są przez firmę Diagnostyka, a ich wyniki można odebrać online bez wychodzenia z domu za pomocą strony www.wyniki.diag.pl. Czas oczekiwania na wyniki zależy od rodzaju badań wykonywanych na materiale pobranym od pacjenta, jednak w większości przypadków wyniki są dostępne na stronie już tego samego dnia, w którym nastąpiło pobranie.

Po odebraniu wyników pacjent może skorzystać z konsultacji wyników online, dostępnych na stronie https://upacjenta.pl/konsultacje. Wystarczy, że założy konto, wgra wyniki badań oraz zada konkretne pytanie. Wówczas w ciągu 24 godzin specjalista skontaktuje się z nim za pomocą czatu lub telefonicznie, by omówić wyniki badań i wyjaśnić, na co mogą wskazywać wartości odbiegające od normy.

Więcej informacji o domowych pobraniach krwi dostępnych jest na stronie https://upacjenta.pl/

Od 1 lipca usługę Pobrania w domu można również kupić w e-Sklepie Diagnostyki.