DIAGNOSTYKA obniżyła cenę badań real time RT-PCR

Grupa DIAGNOSTYKA obniżyła cenę testów real time RT-PCR oraz SARS-CoV-2 met. RT-PCR z wynikiem w języku w obcym i zaświadczeniem lekarskim. Założeniem jest dalsze zwiększanie dostępności badań w kierunku COVID-19 dla pacjentów indywidualnych, którzy chcą przebadać się prywatnie. Obecnie cena testu real time RT-PCR wynosi 390 zł, zaś ceny badań z kategorii SARS-CoV-2 met. RT-PCR zostały obniżone o 105 zł. Jednocześnie laboratoria sieci w całej Polsce, pracując niemal nieustannie, dążą do dostarczania pacjentom wyników badań już kolejnego dnia po pobraniu wymazu.

Obniżenie ceny jednostkowej badań w kierunki COVID-19 wynika między innymi ze spadku cen odczynników u dostawców DIAGNOSTYKI, a także ze zwiększenia skali wykonywanych w Polsce testów.

Badania metodą real time RT-PCR, przeprowadzane są przy użyciu testów z certyfikatem CE-IVD, zgodnymi z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia. Materiał do badania pobierany jest w specjalnych stacjonarnych punktach wymazowych oraz mobilnych punktach typu Drive&Go-Thru. Badanie SARS-CoV-2 met. RT-PCR z wynikiem w języku w obcym i zaświadczeniem lekarskim jest przydatne dla osób, które wyjeżdżają za granicę do pracy lub na wakacje. Szczegółową listę placówek można znaleźć w katalogu Punktów Pobrań.

Pragniemy podkreślić, że aby sprostać oczekiwaniom pacjentów i rozwijającej się wciąż pandemii, od 9 miesięcy nasze laboratoria działają w trybie pilnym, obecnie większość z nich na kilka zmian przez całą dobę. Na chwilę obecną potencjał do wykonywania testów real-time RT-PCR, jakim dysponujemy pozwala na wydanie wyników niemal wszystkich zrealizowanych badań najpóźniej nazajutrz po pobraniu wymazu. W niektórych przypadkach, w tym w związku ze zdarzającymi się awariami, czas ten może ulegać jednak wydłużeniu.