Ponad 100 darmowych badań SARS-CoV-2 dla medyków!

DIAGNOSTYKA wykonała już ponad 100 darmowych badań SARS-CoV-2 dla medyków!

Jak informowaliśmy kilka dni temu, sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA ruszyła z darmowymi badaniami dla przedstawicieli zawodów medycznych. Dzięki wsparciu sponsorów – firm oraz osób prywatnych – udało się w ciągu zaledwie 3 dni przebadać w kierunku SARS-CoV-2 już ponad 100 medyków.

Testy oferowane są pracownikom służby zdrowia: lekarzom, stomatologom, diagnostom laboratoryjnym czy pielęgniarkom. Rejestracja odbywa się na podstawie zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a w przypadku ratowników medycznych – na podstawie dyplomu. Dzięki sponsorom, którzy finansują badania, mogliśmy wykonać medykom już sponad 100 bezpłatnych testów. Ofertę kierujemy szczególnie do osób pracujących poza Szpitalami, które nie są objęte finansowaniem takich badań.

Badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonywane są metodą RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO (World Health Organization, Światowa Organizacja Zdrowia). Badania realizowane są na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi.

Współpraca z Sanepidem przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych – mówi prof. Jakub Swadźba, prezes Diagnostyka Sp. z o.o.  –  Raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko pacjentów podwyższonego ryzyka, ale przede wszystkim lekarzy i personelu medycznego.

Pobieranie materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR odbywa się w specjalnych, mobilnych punktach pobrań typu „Drive&Go-Thru”; pierwszą taką placówkę uruchomiono kilka dni temu w Łodzi. W najbliższym czasie DIAGNOSTYKA będzie otwierać kolejne mobilne punkty „Drive&Go-Thru” w Warszawie, w planach są też placówki w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i  Wrocławiu.

Osoby zainteresowane wsparciem medyków w walce z pandemią, mogą dokonywać zakupu testów poprzez wpłatę środków na specjalnie dedykowane do tego konto:

56 1240 6292 1111 0010 9809 1389, z dopiskiem „Badamy – wspieramy”

Aktualne informacje dostępne są w serwisie www.diagnostyka.pl