Światowy Dzień Nerek - jednodniowa akcja profilaktyczna

W drugi czwartek marca obchodzimy Światowy Dzień Nerek, dzień kiedy skupiamy się na podniesieniu świadomości na temat roli jaką odgrywają nerki w naszym życiu i codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Nerki to ważny organ w naszym organizmie, są one m.in filarami naszego układu wydalniczego, pomagając w usuwaniu toksyn i nadmiaru płynów z organizmu.  Zachowanie zdrowych nerek ma istotne znaczenie dla naszego ogólnego zdrowia, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną akcję profilaktyczną, podczas której będziesz mógł sprawdzić stan swoich nerek. W dniu 14.03.2024 r. (czwartek), będziesz miał możliwość zakupu e-Pakietu nerkowego w obniżonej o 15% cenie.

e-Pakiet nerkowy

Badania znajdujące się w pakiecie pozwalają na ocenę pracy nerek oraz układu moczowego. Oprócz tego wskazują na możliwe stany chorobowe innych ważnych organów wewnętrznych, uczestniczących w przemianie materii organizmu. W skład pakietu wchodzą badania takie jak:

  • Kreatynina
  • Mocz – badanie ogólne
  • Mocznik
  • Kwas moczowy
  • Wskaźnik albumina/kreatynina w moczu

Badanie ogólne moczu pomaga w rozpoznaniu zakażeń i chorób nerek oraz dróg moczowych. Do oceny filtracyjnej funkcji nerek potrzebny jest pomiar stężenia kreatyninyWskaźnik ACR (albumina/kreatynina w moczu) jest najlepszym badaniem pokazującym utratę białka z moczem, co jest przyczyną uszkodzenia funkcji filtracyjnej nerek. Natomiast do oceny takich chorób jak kamica nerkowa czy dna moczanowa służy oznaczenie stężenia kwasu moczowego.

Zadbaj o swoje zdrowie, sprawdź stan swoich nerek!

Aby wziąć udział w akcji i zatroszczyć się o zdrowie swoje i swoich bliskich, w tym wyjątkowym czasie, w koszyku wpisz kod DN2024 , obniżający o 15% cenę pakietu nerkowego. Po zakupie otrzymasz voucher, który zrealizujesz w jednej z placówek Diagnostyki, znajdziesz je pod tym linkiem. Vouchera nie musisz realizować od razu – badania możesz wykonać np. miesiąc od zakupu pakietu badań. Ponadto, vouchera nie musisz drukować – możesz go pokazać w placówce na telefonie.