Testy w kierunku COVID-19 z zaświadczeniem lekarskim

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w dobie pandemii, różne państwa, oprócz negatywnego wyniku na SARS-CoV-2, wymagają przy przekraczaniu ich granic również zaświadczeń lekarskich, potwierdzających brak zakażenia COVID-19. W DIAGNOSTYCE takie zaświadczenia opatrzone certyfikowanym podpisem lekarza, wydawane są do wyniku testu SARS-CoV-2 met. RT-PCR. Zaświadczenie może być wykorzystywane przy przekraczaniu granicy lub okazane pracodawcy. W niektórych państwach posiadanie zaświadczenia może pozwolić na uniknięcie kwarantanny.

Lista krajów, gdzie obowiązkowe jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego do wyniku testu SARS-CoV-2 met. RT-PCR wciąż ulega zmianom. Dlatego ważne jest sprawdzenie przed wyjazdem, czy w kraju, do którego chcemy się udać w celach biznesowych lub turystycznych, konieczne jest okazanie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego ujemny wynik testu w kierunku COVID-19. Najczęściej wymagane jest zaświadczenie lekarskie w języku angielskim. Posiadanie takiego zaświadczenia nie tylko pozwoli na wjazd do kraju docelowego, ale i w niektórych miejscach może pozwolić na uniknięcie kwarantanny. Warto więc dokładnie sprawdzić, jakie wymagania aktualnie ma państwo, do którego planujemy się wybrać.

Jak sprawdzić które kraje wymagają zaświadczeń lekarskich do wyniku testu w kierunku COVID-19?

Sytuacja związana z ograniczeniami przy przekraczaniu granicy jest dynamicznie zmienna. Wiele państw decyduje się na wprowadzenie konkretnych wymagań wskutek nagłego rozwoju pandemii. Aktualne informacje dla podróżujących zamieszcza stale Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na stronie internetowej Ministerstwa można znaleźć listę państw, a po wybraniu danego kraju pojawią się informacje odnośnie panującej tam sytuacji i stawianych dla podróżnych wymagań.

Szczegółowe informacje dot. aktualnych wymogów sprawdzisz tutaj.

Pomocna może być również specjalna mapa krajów Unii Europejskiej, gdzie na bieżąco są dodawane informacje o ograniczeniach przy przekraczaniu granic drogą lądową, powietrzną czy morską. Szczegóły sprawdzisz tutaj. Jeżeli planujesz podróż do krajów spoza Unii Europejskiej aktualne informacje o wprowadzonych wymaganiach znajdziesz na interaktywnej mapie, obejmującej wszystkie państwa na świecie. Dowiesz się więcej tutaj.

 

Otrzymanie zaświadczenia lekarskiego do wyniku badania na SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR jest dostępne w ofercie DIAGNOSTYKI. Zaświadczenie opatrzone jest certyfikowanym podpisem elektronicznym lekarza i faksymile na wydruku. W naszej ofercie znajdują się zaświadczenia lekarskie w obcych językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim czy niemieckim oraz zaświadczenia lekarskie zgodne z wymaganiami poszczególnych krajów (m.in. np. Austrii, Czech, Grecji czy Chin). W niektórych wariantach do wyniku testu dołączane jest również jego tłumaczenie na język angielski lub niemiecki. Ważność zaświadczenia zależy od kraju docelowego.

Testy genetyczne met. RT-PCR wykonywane są w specjalnych punktach mobilnych Drive&Go-Thru oraz w stacjonarnych punktach wymazowych, w których materiał pobierany jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Tu sprawdzisz listę miast, w których wykonujemy test met. RT-PCR  (wybierz checkbox „SARS CoV-2 metoda RT-PCR wymaz”).

Aktualizacja 01.03.2021r.