Warszawa poszerza skalę badań na COVID-19, ruszył drugi punkt Drive&Go-Thru w stolicy!

Warszawski oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA, poszerza skalę badań dla medyków. W stolicy ruszyła właśnie druga placówka wykonująca pobrania materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Kolejny mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” uruchomiono na terenie Westfield Arkadia w Warszawie. [UWAGA! Punkt działa do 5.06.2020 roku]

Jednym ze skutecznych rozwiązań diagnostycznych wdrażanych w krajach objętych pandemią COVID-19, jest organizacja specjalnych punktów, w których pobierany jest materiał do badania od dużej liczby pacjentów podwyższonego ryzyka. Zorganizowanie takich punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia z jednej strony pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i osób pobierających, a z drugiej strony wydajności takiego rozwiązania mierzonej jako ilość pobrań w jednostce czasu.

Dlatego Grupa DIAGNOSTYKA zaproponowała organizację punktów pobrań, działających w specjalnych namiotach „Drive&Go-Thru”. Taka mobilna placówka, może zostać ustawiona w dowolnie wybranym miejscu w dobrym punkcie komunikacyjnym, zapewniając łatwy dojazd dla pacjentów, przy jednoczesnym bezpieczeństwie – zarówno dla osób korzystających jak i obsługującego go personelu medycznego. Kolejny – po Krakowie, Poznaniu, Łodzi  i Gdyni – i drugi już w Warszawie mobilny punkt pobrań do badań w kierunku SARS-CoV-2 rozpoczął właśnie pracę na terenie Westfield Arkadia, przy al. Jana Pawła II 82 (parking na poziomie -2).  Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 12:00. 

UWAGA! Punkt jest nieczynny od 8.06.2020 roku

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania realizowane są na mocy pełnej aprobaty Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. Współpraca przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów podwyższonego ryzyka, a tym samym bezpieczeństwa nas wszystkich.

Drugi warszawski punkt „Drive&Go-Thru” jest już szóstą placówką działającą w ramach programu „Badamy-Wspieramy”, w którym wykonywane są bezpłatne badania dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych – lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, pielęgniarek i położnych, fizjoterapeutów i ratowników medycznych – zwłaszcza pracujących poza szpitalami, którzy nie są objęci finansowaniem takich badań. Testy dla medyków finansowane są przez Grupę DIAGNOSTYKA i Partnerów programu. Więcej o programie można przeczytać tutaj

Codziennie w każdym Mobilnym Punkcie Pobrań może być pobranych do 120 próbek. DIAGNOSTYKA informuje także, że w miarę możliwości organizacyjnych oraz dostępności testów mogą je wykonać także osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia.

Badania można zakupić wyłącznie online tutaj.W punkcie (nie przyjmujemy gotówki i płatności kartą).

Więcej informacji pod numerem infolinii Warszawskiego Oddziału DIAGNOSTYKI: +48 663 697 977