Infekcje wirusowe: grypa, RSV, COVID-19

Zdjęcie dla Infekcje wirusowe: grypa, RSV, COVID-19

Więcej informacji

RSV to wirus, który atakuje górne i dolne drogi oddechowe, szczególnie u dzieci (do 5 r.ż.).

Wirusami można się zakazić drogą kropelkową razem z wydzieliną z dróg oddechowych (kaszel, wydmuchiwanie nosa, mówienie) czy podczas kontaktu z osobą chorą. Ponadto, można się zarazić, dotykając zakażonych wirusem przedmiotów (m.in. klamki, poręcze, ławki).

Na infekcje wirusowe nie ma odpowiedniego lekarstwa, tak jak w przypadku infekcji bakteryjnych, gdzie trzeba podać antybiotyk. Infekcje wirusowe należy po prostu przechorować i podawać leki zmniejszające objawy choroby.

Tak, do najczęstszych powikłań należą bakteryjne zapalenie zatok przynosowych, bakteryjne zapalenie ucha, zapalenie krtani, oskrzeli i płuc, a nawet zapalenie mięśnia sercowego.

Badania wykonuje się poprzez pobranie wymazu z nosa/nosogardzieli. W późniejszym etapie badania mają na celu wykrycie materiału genetycznego danego wirusa.

Tak, szczegółowe zalecenia znajdują się pod każdym z pakietów pod nazwą "Przygotowanie pacjenta do badania".

Z tego względu, że są to badania wymazowe, można je zrealizować wyłącznie w punktach wymazowych: https://diag.pl/katalogi/placowki/ po zaznaczeniu checkboxa "SARS CoV-2 metoda RT-PCR wymaz".

Kod rabatowy trzeba wpisać przed dokonaniem płatności, pod łączną kwotą za zakupy należy rozwinąć "wprowadź kod" i wprowadzić odpowiedni kod zniżkowy.

Voucher jest ważny 90 dni od daty zakupu w naszym e-Sklepie.

Voucher nie jest imienny, może z niego skorzystać dowolna osoba.