Filtry:

Wybrane filtry będą zastosowane do wyników wyszukiwania po użyciu wyszukiwarki.

Punkt Pobrań Diagnostyki
Łuków, ul. Pastewnik 2

Badania podstawowe
Badania podstawowe
Przyjazny dzieciom
Przyjazny dzieciom
Pozostałe wymazy z gardła, nosa, nosogardzieli
Pozostałe wymazy z gardła, nosa, nosogardzieli

Godziny otwarcia

Poniedziałek

07:00 - 14:30

Wtorek

07:00 - 14:30

Środa

07:00 - 14:30

Czwartek

07:00 - 14:30

Piątek

07:00 - 14:30


Pobieranie materiału:

Poniedziałek

do 14:00

Wtorek

do 14:00

Środa

do 14:00

Czwartek

do 14:00

Piątek

do 14:00


Lokalizacja
Punkt Pobrań Diagnostyki – Łuków, ul. Pastewnik 2

Dane kontaktowe

Telefon:799 366 566


Adres e-mail:

bokLublin@diag.pl

Informacje z placówki

Realizuje program Profilaktyka 40 PLUS

Godziny przyjęć Pacjentów z programu ‘Profilaktyka 40 Plus’ mogą się różnić od standardowych godzin pracy punktu.

Aktualności

Brak aktualności dotyczących tej placówki.

Punkt Pobrań Diagnostyki Pastewnik 2 Łuków

Punkt Pobrań, ul. Pastewnik, Łuków to miejsce, w którym można wykonać badania serologiczne SARS CoV-2 i testy kasetkowe SARS CoV-2 IgM IgG.

Punkt Pobrań Diagnostyki ul. Pastewnik Łuków - godziny otwarcia

Placówka czynna jest w godzinach 07:00-11:00, a pobieranie materiałów odbywa się do godziny 10:30.

Punkt Pobrań Diagnostyki ul. Pastewnik Łuków - jakie badania realizuje?

Punkt Pobrań Łuków przeprowadza badania serologiczne pod kątem SARS CoV-2 mają za zadanie zidentyfikować przeciwciała anty-SARS-CoV-2, które wykształciły się po kontakcie z wirusem. Warto wiedzieć, że ich wykrycie nie potwierdza zakażenia koronawirusem, ani nie wyklucza jego obecności. Dodatni wynik testu może świadczyć o przebytym niedawno zakażeniu wirusem SARS CoV-2 lub oznaczać trwającą infekcję, w tym przypadku w organizmie pojawią się przeciwciała IgM.

W Punkcie Pobrań, ul. Pastewnik, Łuków można skorzystać też z testu kasetkowego SARS CoV 2-IgG, czyli testu immunochromatograficznego do szybkiego, jakościowego i zróżnicowanego wykrywania przeciwciał IgG i IgM na koronawirusach. Wyniki uzyskuje się z pełnej próbki ludzkiej krwi, osocza i surowicy. Takie badania zapewnia wyłącznie wstępny wynik i nie diagnozuje ostatecznie obecności koronawirusa. Dzięki niemu można za to niezwłocznie wykryć źródło zakażeń i skierować pacjenta na bardziej zaawansowane badania.

Dodatkowo Punkt Pobrań Diagnostyki, ul. Pastewnik, Łuków zapewnia możliwość skorzystania z badań standardowych, takich jak analiza krwi, moczu, czy kału. Punkt Pobrań Diagnostyki realizuje także zlecenia refundowane przez NFZ, dzięki czemu w placówce można wykonać część badań całkowicie bezpłatnie, posiadając jedynie odpowiednie skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty. Czas oczekiwania na wyniki wynosi ok. 24 godziny.

Punkt Pobrań Diagnostyki, ul. Pastewnik, Łuków bierze udział w programie „DIAGnozujemy-DBAMY”, który polega na systematycznym wykonywaniu badań na obecność przeciwciał przeciw wirusowi SARS-CoV-2 dla pracowników, również tych powracających na miejsca pracy. Program składa się z pakietu badań serologicznych, które identyfikują przeciwciała anty-SARS-CoV-2 według autorskiego algorytmu opracowanego przez specjalistów DIAGNOSTYKI. Procedury są skierowane do wszystkich przedsiębiorstw i organizacji, które rozważają powrót pracowników z trybu pracy zdalnej lub w miejscu pracy konieczna jest potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego. Dotyczy to zwłaszcza podmiotów, których pracownicy są narażenia na kontakt z nosicielami koronawirusa. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Punktu Pobrań w Łukowie!