Darmowe badania SARS-CoV-2 dla pracowników służby zdrowia!

Łódzki oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA dzięki wsparciu sponsorów – instytucji i osób prywatnych – oferuje darmowe badania dla przedstawicieli zawodów medycznych: lekarzy, dentystów, pielęgniarek, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów – na podstawie zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, oraz ratowników medycznych – na podstawie dyplomu. W szczególności zapraszamy osoby pracujące poza szpitalami, które nie są w żaden sposób objęte finansowaniem takich badań.

Badania wykonywane są metodą RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania realizujemy na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. Współpraca z SANEPIDem przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko pacjentów podwyższonego ryzyka, ale przede wszystkim lekarzy i personelu medycznego.

Pobieranie materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR odbywa się w specjalnym mobilnym punkcie pobrań typu „Drive&Go-Thru”, który kilka dni temu uruchomiono na terenie EXPO Łódź. Punkt Pobrań „Drive&Go-Thru” działa przy Al. Politechniki 4 w Łodzi i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00. W najbliższym czasie planujemy otwarcie kolejnych mobilnych punktów pobrań typu „Drive&Go-Thru” w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.

Pragniemy wesprzeć przedstawicieli służby zdrowia w walce z pandemią, dlatego prosimy o wsparcie i zachęcamy do zakupu testów dla łódzkich specjalistów.

Środki można wpłacać na konto: 56 1240 6292 1111 0010 9809 1389 z dopiskiem „Wspieram Służbę Zdrowia”.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem Infolinii Regionalnej łódzkiego Oddziału DIAGNOSTYKI, tel. 663 680 230