Nowa Genetyka - platforma konsultacyjna badań genetycznych

Platforma nowagenetyka.pl oferuje konsultacje z genetykiem klinicznym z możliwością zakupu badania bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki platformie można skontaktować się z wybranym lekarzem genetykiem klinicznym przez telefon, czat lub wideo oraz udostępnić mu swoje wyniki badań. Ponadto, na stronie można również kupić badania, które zostały zlecone przez lekarza podczas konsultacji.

Korzystanie z platformy Nowej Genetyki jest możliwe po założeniu bezpłatnego konta, które umożliwia wybór formy kontaktu oraz terminu konsultacji z lekarzem. Wiadomości i pliki przesłane lekarzowi za pośrednictwem systemu stanowią dokumentację medyczną i są chronione zgodnie z najwyższymi standardami.

W jaki sposób odbyć konsultację z lekarzem?

  1. Chcąc odbyć konsultację należy wyszukać genetyka klinicznego na stronie nowagenetyka.pl w zakładce „Konsultacje online” – szczegóły można sprawdzić tutaj.
  2. Po wybraniu specjalisty należy założyć Profil Pacjenta.
  3. Następnie, po zalogowaniu się na Profil Pacjenta należy wybrać przycisk „Zamów konsultację”.
  4. Potem należy wybrać odpowiednią formę konsultacji:
  • eWizyta – specjalista skontaktuje się z pacjentem (telefon/video/czat) w wybranym terminie. Jeśli jeszcze przed rozpoczęciem eWizyty pacjent chce przesłać lekarzowi swoje wyniki badań lub inne, ważne informacje, może wykorzystać do tego czat.
  • eKonsultacja – pacjent może skontaktować się ze specjalistą za pośrednictwem czatu, przesyłając swoje wyniki badań lub po prostu zadając mu swoje pytania. Odpowiedź otrzyma w ciągu maksymalnie 48h. Warto pamiętać, że w tym trybie konsultacji wymiana wiadomości nie odbywa się w czasie rzeczywistym. Za pośrednictwem czatu można również ustalić ze specjalistą termin połączenia telefonicznego.

Podczas konsultacji lekarz może zlecić wykonanie badań laboratoryjnych, które pacjent może zamówić i opłacić w Sklepie internetowym na stronie Polskiej Genetyki, tutaj.

W razie dodatkowych pytań można skonsultować się z zespołem Polskiej Genetyki: kontakt@nowagenetyka.pl