KORONAWIRUS – informacje o ofercie badań, placówek, aktualności, artykuły i porady.

Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje o działaniach Diagnostyki i #DiagHeroes w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2: otworzyliśmy mobilne punkty pobrań, wprowadziliśmy nowe badania do oferty oraz nowe procedury działań punktów pobrań. Współpracujemy z sanepidem, samorządami i ministerstwem.

Czytaj więcej

Projekt darmowych badań dla medyków

Grupa DIAGNOSTYKA organizuje w kilkunastu miastach Polski badania na obecność wirusa SARS-CoV-2.
Szukamy Partnerów, którzy dofinansują testy dla medyków. Badamy-wspieramy, razem możemy więcej!

Czytaj więcej

Kup badania online!

Mając na względzie zapewnienie pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego, zachęcamy do kupowania badań online w naszym e-Sklepie. Wspólnie pracujmy nad tym, aby nasze działania zapewniały bezpieczeństwo zarówno wszystkim pacjentom, jak i obsługującemu ich personelowi laboratoryjnemu.

Czytaj więcej

Rodzaje testów w kierunku COVID-19

Badania w kierunku COVID-19  w ofercie Diagnostyki:

  • SARS-CoV-2 metoda RT-PCR wymaz,
  • SARS-CoV-2 IgM, IgG – test kasetkowy,
  • SARS-CoV-2 badanie serologiczne.
Czytaj więcej

Pobranie materiału w domach i zakładach pracy

Należący do Grupy DIAGNOSTYKA start-up uPacjenta.pl, jako pierwszy autoryzowany podmiot medyczny w Polsce oferuje pobranie materiału na obecność wirusa SARS-CoV-2 w domach i zakładach pracy.

Czytaj więcej

Koronawirus a grupa ryzyka

W oparciu o dostępne dane epidemiczne i kliniczne, wiadomo, że osoby w zaawansowanym wieku i bez względu na wiek, z określonymi dolegliwościami medycznymi, należą do grupy narażonej na ciężki przebieg COVID-19, stanowiąc tzw. grupę wysokiego ryzyka.

Kogo zalicza się do grupy ryzyka?

W trosce o dzieci

Dzieci są doskonałymi obserwatorami. Widzą nasze emocje i zachowania, świetnie odczytują gesty i rozumieją, że dzieje się coś wyjątkowego. Pozostawanie długo w domu, niemożność spotkania z rówieśnikami, wyjścia na zewnątrz oraz zamknięte żłóbki i przedszkola to coś, co dla najmłodszych jest nowe i niespodziewane.

Jak wytłumaczyć dziecku czym jest koronawirus?

Jak sprawdzić czy moja placówka jest otwarta?

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje na naszej stronie były aktualne. W obecnym czasie, sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego przed udaniem się do punktu, prosimy o sprawdzenie, czy placówka jest aktualnie czynna.
Sprawdź

Objawy koronawirusa

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) okres od zakażenia do pacjenta do czasu występiania u niego objawów wynosi od 1 do 14 dni. Jakie objawy występują przy zakażeniu koronawirusem powodującym chorobę COVID-19?
Sprawdź

Koronawirus zapobieganie

Do zakażenia koronawirusem dochodzi przede wszystkim drogą kropelkową, zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach, stanowiących skupiska większej liczby osób. Jakich zasad należy przestrzegać aby zapobiec zakażeniu się koronawirusem?
Czytaj więcej

Jak bezpiecznie wykonać badania?

Pobierz instrukcję

Jak zachować się w punkcie pobrań?

Pobierz instrukcję