Badanie serologiczne przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w kolejnym punkcie „Go-Thru” w Krakowie.


Udostępnij

Zgodnie z zapowiedziami, Krakowski Oddział Laboratoriów Medycznych DIAGNOSTYKA rozpoczął oznaczanie przeciwciał w klasie IgM oraz IgG, które powstają po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2. Kolejny punkt pobrań typu „Go-Thru” dedykowany pobraniom materiału do tych właśnie badań uruchomiono przy centrali DIAGNOSTYKI w Krakowie.

Badanie serologiczne przeciwciał anty-SARS-CoV-2 (tzw. test kasetkowy), wykonuje się w próbce krwi włośniczkowej pobranej z palca. Badanie wykonywane jest przy użyciu metody immmunochromatograficznej, oceniającej osobno obecność przeciwciał klasy IgM i IgG. Wykorzystywane testy przeszły pozytywnie weryfikację w naszych laboratoriach.

Badanie przeciwciał anty-SARS-CoV-2 nie służy do rozpoznania COVID-19, nie potwierdza obecności wirusa i zakaźności pacjenta, ale dodatni wynik świadczy o przebyciu zakażenia w przeszłości. Wynik ujemny nie świadczy o braku infekcji i nie daje podstaw do jej wykluczenia. Wynik ujemny może wystąpić u osoby zakażonej w tzw. okienku serologicznym, czyli okresie po zainfekowaniu kiedy organizm nie zdążył jeszcze wytworzyć przeciwciał odpornościowych lub w przypadkach, gdy czułość testu serologicznego jest niewystarczająca (zbyt niskie stężenie przeciwciał). Wyniki dodatnie muszą być potwierdzane testem molekularnym. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Badanie serologiczne przeciwciał anty-SARS-CoV-2 (test kasetkowy), wykonywane jest punkcie „Go-Thru” w Krakowie, przy ul. Prof. M. Życzkowskiego 16, (podejście z boku budynku), od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 13:00 (pobieranie materiału do godz. 12:45).

Badanie można zakupić online tutaj.

Kolejny specjalny punkt pobrań typu „Go-Thru” zorganizowano ze względu na konieczność zapewnienia pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego zarówno dla pacjentów jak i osób pobierających. Badania realizowane są zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, pracujemy nad tym, aby nasze działania zapewniały bezpieczeństwo pacjentom, a tym samym zapewniały bezpieczeństwa nam wszystkich.

Więcej informacji pod numerem Informacji telefonicznej dla Pacjentów sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA: +48 799 399 360 oraz na stronie www.diagnostyka.pl