16 listopada 2020

Mobilny punkt „Drive&Go-Thru” otwarty w Białymstoku

POWRÓT

Oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA w Białymstoku uruchomił kolejny punkt pobrań materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Specjalny mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” właśnie otwarto na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku.

Jak pisaliśmy niedawno, jednym z rozwiązań wdrażanych w krajach objętych pandemią COVID-19, jest organizacja specjalnych punktów, w których pobierany jest materiał do badania od dużej liczby pacjentów podwyższonego ryzyka. Zorganizowanie takich punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia z jednej strony pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i osób pobierających, a z drugiej strony wydajności takiego rozwiązania mierzonej jako ilość pobrań w jednostce czasu.

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA przeprowadzają testy molekularne met. RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2 w specjalnych punktach: mobilnych punktach Drive&Go-Thru oraz w stacjonarnych punktach wymazowych.

Mobilny punkt pobrań do badań w kierunku SARS-CoV-2 rozpoczął właśnie pracę w Białymstoku na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1 – wjazd od ulicy Kawaleryjskiej (brama W1). Godziny otwarcia punktu są dostępne tutaj.

Badanie można zakupić online w e-Sklepie tutaj lub bezpośrednio w punkcie. W punkcie płatność możliwa tylko przy użyciu karty płatniczej, nie przyjmujemy gotówki. 

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO.

Więcej informacji pod numerami Infolinii Oddziału w Białymstoku: 663 687 583.