Bezpłatne badania nauczycieli Szkoły Podstawowej w Krakowie w ramach programu Badamy-Wspieramy 2.0

Bezpłatne badania nauczycieli Szkoły Podstawowej w Krakowie w ramach programu Badamy-Wspieramy 2.0

Kraków, 15.10.2020

DIAGNOSTYKA przeprowadziła pierwsze darmowe testy na COVID-19 u 26 pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej im Piłsudskiego w Krakowie.

Badania zrealizowano w ramach programu „Badamy-Wspieramy 2.0”, który zakłada otoczenie opieką diagnostyczną nauczycieli, pracujących w placówkach oświatowych o podwyższonym ryzyku epidemicznym. Jego celem jest zmniejszenie niepewności wśród pedagogów i uczniów, ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i zmniejszenie ryzyka zamknięcia szkół. Inicjatywa czeka na wsparcie innych firm i samorządów.

Partnerem strategicznym akcji jest firma uPacjenta.

Po zgłoszeniu przez dyrektora potrzeby objęcia szkoły opieką DIAGNOSTYKI, kadra nauczycielska placówki oświatowej ze stolicy Małopolski została przebadana przez mobilny zespół pobraniowy specjalistów uPacjenta.pl na terenie szkoły. Przeprowadzone zostały u nich wymazowe testy antygenowe Standard Q COVID-19 (nowy jakościowy, szybki test przesiewowy niezbędny we wczesnej diagnostyce zakażenia). U nauczycieli, u których stwierdzono dodatni wynik, zrealizowane zostaną badania real time RT-PCR przy użyciu testów wielogenowych, zgodnych z rekomendacjami WHO. Jeżeli będzie to wskazane wymazowe testy antygenowe będą mogły być w placówce okresowo powtarzane.        

W kwietniu i maju br. DIAGNOSTYKA realizowała akcję „Badamy-Wspieramy 1.0.”, w ramach której, przy wsparciu zewnętrznych Partnerów, przebadano bezpłatnie, w całej Polsce, także w Krakowie, ponad 6,5 tysiąca przedstawicieli różnych zawodów medycznych w tym ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, pielęgniarki i położne oraz stomatologów. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zaś jej budżet został sfinansowany w połowie przez DIAGNOSTYKĘ, a w połowie przez Partnerów.

Aktualne informacje o Programie „Badamy-Wspieramy 2.0” można będzie znaleźć na www.diagnostyka.pl.

Kontakt dla mediów:

Piotr Talarek                   Doradca Zarządu DIAGNOSTYKA

kom:                                (48) 608 68 74 92

em:                                  p.talarek@strategywise.com.pl