W Krakowie ruszył drugi punkt realizujący badania SARS-CoV-2 met. RT-PCR

Krakowski oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA otworzył drugi punkt, pobierający materiał na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Specjalny punkt wymazowy działa przy ul. prof. M. Życzkowskiego 16 w Krakowie.

Jest to kolejny punkt pobierający materiał na badanie SARS-CoV-2 met. RT-PCR, które wykrywa zakażenie koronawirusem. Pierwszy punkt powstał w kwietniu br. na parkingu VIP przy TAURON Arena Kraków, gdzie materiał pobierany jest w namiotach „Drive&Go-Thru”. Laboratoria medyczne DIAGNOSTYKA przeprowadzają testy genetyczne met. RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2 łącznie w 15 przystosowanych do tego punktach pobrań.

Punkt wymazowy przy ul. prof. M. Życzkowskiego 16 w Krakowie przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-12:00. Wejście do punktu znajduje się z tyłu budynku Nautilus (pacjenci posiadający skierowania z NFZ są przyjmowani wyłącznie w lokalizacji TAURON Arena Kraków ul. Lema 7). Punkt wymazowy przy ul. prof. M. Życzkowskiego 16 przystosowany jest do pobierania materiału do badania SARS-CoV-2 met. RT-PCR. Test przeprowadzany jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Na wykonanie badania nie trzeba się wcześniej rejestrować. Test wykonujemy u pacjentów, którzy nie wykazują oznak infekcji.

Badanie można zakupić online w e-Sklepie tutaj.

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania realizowane są na mocy zgody Prezydenta Miasta Krakowa; współpraca przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów podwyższonego ryzyka, a tym samym bezpieczeństwa nas wszystkich.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem infolinii oddziału krakowskiego: +48 799 399 361