Akcja profilaktyczna - Profilaktyka boreliozy 2023

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej Diagnostyki „Profilaktyka boreliozy 2023”. Od 15.05 do 30.09.22 oferujemy następujące pakiety badań z 15% rabatem: e-PAKIET Borelioza – Test LymeDetect, Borrelia burgdorferi DNA met. real time PCR, jakościowo, Panel infekcji odkleszczowych: TBEV, B.burgdorferi sensu lato, Anaplasma/Ehrlichia, met. real time PCR.

Borelioza to odzwierzęce schorzenie bakteryjne, do którego dochodzi poprzez ugryzienie kleszcza oraz przeniknięcie bakterii chorobotwórczych z jego organizmu do ciała człowieka. Oprócz boreliozy kleszcze przenoszą takie choroby jak: kleszczowe zapalenie mózgu, anaplazmozę, babeszjozę czy riketsjozę. Dlatego tak ważne jest przebadanie się po ukąszeniu bądź po podejrzeniu ukąszenia kleszcza.

e-Pakiet Borelioza – test LymeDetect (odpowiedź humoralna i komórkowa)

Wskazany już w drugim tygodniu od ukąszenia kleszcza lub podejrzenia ukąszenia. Wykorzystywany w celu wykrycia wczesnego etapu boreliozy. Wykrywa obecność przeciwciał swoistych dla Borrelia oraz limfocytów T wydzielających interferon w odpowiedzi na kontakt z antygenami tej bakterii.

Więcej informacji o pakiecie jest dostępnych tutaj.


e-Pakiet Borrelia burgdorferi DNA met. real time PCR, jakościowo

W trakcie badania oceniana jest obecność DNA bakterii wywołujących boreliozę, w kleszczu, usuniętym z miejsca wkłucia, co pozwala oszacować ryzyko zachorowania na boreliozę i ewentualną konieczność wdrożenia odpowiedniego leczenia, hamującego rozwój zakażenia.

Więcej informacji o pakiecie jest dostępnych tutaj.


e-Pakiet Panel infekcji odkleszczowych: TBEV, B.burgdorferi sensu lato, Anaplasma/Ehrlichia, met. real time PCR

Badania zawarte w panelu wykrywają obecność materiału genetycznego pięciu najczęściej spotykanych patogenów przenoszonych przez kleszcze. Kleszcz usunięty z miejsca wkłucia stanowi materiał do badań.

Więcej informacji o pakiecie jest dostępnych tutaj.


Jak kupić e-Pakiet badań?

Zestawy badań w niższych cenach dostępne są wyłącznie w e-Sklepie DIAGNOSTYKI. W koszyku należy podać kod BORELIOZA2023, który obniży o 15% cenę za następujące pakiety: e-Pakiet Borelioza – test LymeDetect (odpowiedź humoralna i komórkowa), e-Pakiet Borrelia burgdorferi DNA met. real time PCR, jakościowo oraz e-Pakiet Panel infekcji odkleszczowych: TBEV, B.burgdorferi sensu latoAnaplasma/Ehrlichia, met. real time PCR).


Jak zrealizować voucher?

Po zakupie pakietu badań otrzymuje się na e-mail voucher, który należy zrealizować w naszych placówkach.

Vouchera nie trzeba drukować – można go pokazać w placówce na telefonie. W przypadku zakupu gotowych pakietów badań, nie ma konieczności wyboru punktu pobrań (voucher można zrealizować w każdej placówce dostępnej tutaj).


Sprawdź e-Pakiety