Bezpłatne badanie na HCV

Wraz z firmą AbbVie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej STOP HCV! 

Jeśli wynik Twojego badania w kierunku przeciwciał anty-HCV jest reaktywny, wykonaj bezpłatnie pogłębioną diagnostykę zakażenia wirusem HCV.


Zgłoś się z wynikiem badania do Punktu Pobrań DIAGNOSTYKI* (adresy sprawdzisz na stronie https://diag.pl/katalogi/placowki/) i wykonaj bezpłatnie badanie:

HCV RNA met. real time RT- PCR, ilościowo + genotypowanie

Dzięki czemu potwierdzisz lub wykluczysz obecność wirusa HCV w Twoim organizmie.


W przypadku zakupu badań stacjonarnie w naszych placówkach za min. 150 zł, możesz wykonać bezpłatną diagnostykę HCV w ramach Programu (badanie HCV przeciwciała, a w sytuacji otrzymania dodatniego wyniku – wykonamy badanie HCV RNA met. real time RT- PCR, ilościowo + genotypowanie).

Pacjent, który wykonał w laboratorium Diagnostyki badanie ALT (aminotransferaza alaninowa) i uzyskał wynik dla tego badania powyżej 35 IU/l może zgłosić się do Punktu Pobrań Diagnostyki i na podstawie okazanego wyniku wykonać bezpłatną diagnostykę HCV w ramach Programu Stop HCV!


W Polsce jest 150 tys. osób zakażonych HCV. Ponad 80% z nich o tym nie wie. Sprawdź czy jesteś jedną z nich!


Akcja profilaktyczna STOP HCV została przedłużona i potrwa do 01.10.2022 r.*Badanie powinno być wykonane również w placówkach DIAGNOSTYKI.Pobierz ulotkę