Światowy Dzień Nerek - jednodniowa akcja profilaktyczna DIAGNOSTYKI 2023

Światowy Dzień Nerek ustanowiony został z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Nerek oraz Międzynarodowego Towarzystwa Nefrologicznego. Obchodzony jest w drugi czwartek marca i ma na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia nerek, chorób im towarzyszących, a także sposobach im zapobiegania. Ponadto podkreśla jak ważną rolę odgrywają profilaktyka i diagnostyka.

Z okazji Światowego Dnia Nerek przygotowaliśmy specjalną akcję profilaktyczną w ramach której 09.03.2023r. w e-Sklepie DIAGNOSTYKI można skorzystać z kodu obniżającego cenę e-Pakietu nerkowego o 15%*.


e-Pakiet nerkowy

Badania znajdujące się w pakiecie pozwalają na ocenę pracy nerek oraz układu moczowego. Oprócz tego wskazują na możliwe stany chorobowe innych ważnych organów wewnętrznych, uczestniczących w przemianie materii organizmu.

Badanie ogólne moczu pomaga w rozpoznaniu zakażeń i chorób nerek oraz dróg moczowych. Do oceny filtracyjnej funkcji nerek potrzebny jest pomiar stężenia kreatyninyWskaźnik ACR (albumina/kreatynina w moczu) jest najlepszym badaniem pokazującym utratę białka z moczem, co jest przyczyną uszkodzenia funkcji filtracyjnej nerek. Natomiast do oceny takich chorób jak kamica nerkowa czy dna moczanowa służy oznaczenie stężenia kwasu moczowego.


Jak kupić e-Pakiet?

Akcja profilaktyczna odbywa się wyłącznie w e-Sklepie DIAGNOSTYKI. Aby wziąć udział w akcji, należy skorzystać ze specjalnego kodu: DN2023, który obniża cenę pakietu o 15%. Kod należy wpisać w koszyku podczas zakupów w naszym e-Sklepie.


Jak zrealizować voucher?

Po zakupie otrzymuje się na e-mail voucher, który należy zrealizować w placówkach „e-commerce”. Można je znaleźć w Katalogu Punktów Pobrań po zaznaczeniu checkboxa: „realizuje e-commerce”: https://diag.pl/katalogi/placowki/. Vouchera nie trzeba drukować – można go pokazać w placówce na telefonie.


Ważność vouchera to 90 dni od dnia zakupu.

Sprawdź e-Pakiet nerkowy

*Najniższa cena pakietu w ciągu ostatnich 30 dni wynosiła 56zł.