Światowy Dzień Osteoporozy – jednodniowa akcja profilaktyczna

Z okazji Światowego Dnia Osteoporozy przygotowaliśmy akcję profilaktyczną w ramach której 20.10.2022 w e-Sklepie DIAGNOSTYKI można skorzystać z kodu obniżającego cenę e-Pakietu kostnego oraz e-Pakietu osteoporoza o 15%.

Jednym z głównych założeń Światowego Dnia Osteoporozy jest uświadomienie społeczeństwa o tym, jakie są objawy osteoporozy oraz jakie są możliwości leczenia tej choroby, gdyż dotyczy ona zarówno osób starszych jak i młodszych.

e-Pakiet kostny

Badania znajdujące się w pakiecie to:

  • Wapń całkowity – badanie wykorzystywane jest do oceny poziomu wapnia we krwi, w przebiegu chorób układu kostnego, zaburzeń funkcji: nerek, serca i układu pokarmowego. Zarówno jego nadmiar jak i niedobór mogą stanowić zagrożenie życia.
  • Fosfor nieorganiczny – jego pomiar przydatny jest w diagnostyce chorób kości, przytarczyc i tarczycy, zaburzeń poziomu witaminy D3 oraz w monitorowaniu osób poddanych dializoterapii i żywionych pozajelitowo.
  • Witamina D metabolit 25(OH) – badanie wykorzystuje się do oceny przebiegu zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej, w tym chorób metabolicznych tkanki kostnej, w zatruciu witaminą D oraz diagnostyce i leczeniu niedoborów witaminy D.

e-Pakiet osteoporoza

Pakiet, oprócz badań znajdujących się w e-Pakiecie kostnym, zawiera:

  • Beta-Crosslaps (beta-CTX) – badanie przydatne w określaniu ryzyka złamań kości i efektywności terapii osteoporozy. 
  • P1NP całkowity – jego pomiar stosowany jest w diagnostyce oraz monitorowaniu leczenia chorób i zaburzeń układu kostnego. 

Jak kupić e-Pakiet?

Kampania profilaktyczna odbywa się wyłącznie w e-Sklepie DIAGNOSTYKI. Aby wziąć udział w akcji, należy skorzystać ze specjalnego kodu: SO2022, który obniża cenę badania o 15%. Kod należy wpisać w koszyku podczas zakupów w naszym e-Sklepie.


Ważność vouchera to 90 dni od dnia zakupu.


Sprawdź e-Pakiet kostny

Sprawdź e-Pakiet osteoporoza