Testy na covid-19 w Warszawie!

Warszawski Oddział laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA, jako kolejny, wdrożył pobieranie materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Specjalny mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” właśnie uruchomiono na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 61 w WarszawieUWAGA! PUNKT POBRAŃ ZAMKNIĘTY NA STAŁE

Jak pisaliśmy kilka dni temu, jednym z rozwiązań wdrażanych w krajach objętych pandemią COVID-19, jest organizacja specjalnych punktów, w których pobierany jest materiał do badania od dużej liczby pacjentów podwyższonego ryzyka. Zorganizowanie takich punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia z jednej strony pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i osób pobierających, a z drugiej strony wydajności takiego rozwiązania mierzonej jako ilość pobrań w jednostce czasu.

Skuteczne okazały się zorganizowane m.in. w USA czy Niemczech, punkty pobrań typu „Drive-Through”, polegające na przygotowaniu miejsca dedykowanego tylko i wyłącznie pobraniu materiału do badań w kierunku SARS-CoV-2 w tzw. mobilnych punktach pobrań. Bazując na doświadczeniach z tych skutecznie wdrożonych rozwiązań, DIAGNOSTYKA zaproponowała organizację punktów pobrań, zorganizowanych w specjalnych namiotach „Drive&Go-Thru”. Taka mobilna placówka, może zostać ustawiona w dowolnie wybranym miejscu w dobrym punkcie komunikacyjnym, zapewniając łatwy dojazd dla pacjentów przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla osób korzystających oraz obsługującego go personelu medycznego.

Kolejny – po Łodzi – mobilny punkt pobrań do badań w kierunku SARS-CoV-2 rozpoczął właśnie pracę w Warszawie przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 61, na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów (UWAGA! PUNKT POBRAŃ ZAMKNIĘTY NA STAŁE). Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 12:00. UWAGA! W godz. 10:00 – 12:00 obsługiwani są WYŁĄCZNIE pacjenci NFZ.

Badanie można zakupić online tutaj. Nie jest możliwa płatność na miejscu.

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Badania realizowane są na mocy zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. Współpraca z SANEPIDem przebiega bardzo sprawnie i z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych: raportujemy wyniki, wymieniamy informacje, wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze działania przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów podwyższonego ryzyka, a tym samym bezpieczeństwa nas wszystkich.


UWAGA!
– pacjent musi być na czczo
– płatność za badanie wyłącznie w e-sklepie (nie przyjmujemy gotówki i nie przyjmujemy płatności kartą)


Warszawski punkt „Drive&Go-Thru”(UWAGA! PUNKT POBRAŃ ZAMKNIĘTY NA STAŁE) jest placówką działającą w ramach programu „Badamy-Wspieramy”, w którym wykonywane są bezpłatne badania dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych – lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, pielęgniarek i położnych, fizjoterapeutów i ratowników medycznych – zwłaszcza pracujących poza szpitalami, którzy nie są objęci finansowaniem takich badań. Testy dla medyków finansowane są przez Grupę DIAGNOSTYKA i Partnerów programu. Więcej o programie można przeczytać tutaj


Więcej informacji pod numerem: +48 799 366 566