17 kwietnia 2018

Pobranie krwi w domu pacjenta

POWRÓT

Z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu współpracy z firmą House-Med, właścicielem platformy internetowej uPACJENTA.pl. Od niedawna oprócz konsultowania wyników badań laboratoryjnych online pacjenci mogą zamawiać za pośrednictwem strony www.upacjenta.pl również domowe pobrania krwi jak i inne usługi pielęgniarskio-położnicze.

Dla kogo?

Usługa domowego pobrania krwi to oferta skierowana do kilku grup pacjentów:

– Osób starszych i schorowanych, które z powodu złego samopoczucia lub zaleceń lekarza nie mogą wychodzić z domu i narażać się na wysiłek lub stres. Domowe pobranie krwi jest w tym przypadku nie tylko udogodnieniem, ale bardzo często koniecznością.

– Kobiet w ciąży, dla których konieczność wychodzenia z domu i dojazdu na okresowe badania bywa uciążliwa.

– Dzieci, które ze względu na wrodzony strach przed igłą i bólem źle reagują na pobranie krwi. W tym przypadku zamówienie pracownika medycznego, który pobierze krew w domowym zaciszu, gdzie mały pacjent czuje się bezpiecznie znacznie ułatwia pobranie materiału.

– Osób aktywnych zawodowo, które z uwagi na brak czasu często zaniedbują swoje zdrowie i odkładają badania laboratoryjne na dalszy plan. Od teraz mogą wybrać dogodny termin i zamówić specjalistę pod wskazany adres. Pobranie krwi nie zajmie więcej niż 15 minut, a zadowolony pacjent zdąży jeszcze zjeść śniadanie po czym będzie mógł udać się do pracy.

Domowe pobrania krwi jak i inne usługi pielęgniarskie lub położnicze dostępne są obecnie na terenie Warszawy, Krakowa i okolic. Niedługo ich zamówienie za pośrednictwem platformy będzie również możliwe dla mieszkańców innych miast Polski, m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie, Trójmieście, Szczecinie czy Katowicach.

Jak to działa?

Aby zamówić domowe pobranie krwi wystarczy:

1.    Wejść na stronę www.upacjenta.pl lub zadzwonić pod numer 22 120 18 80.
2.    Podać adres, pod którym ma zostać zrealizowana usługa domowego pobrania krwi.
3.    Wybrać spośród kilkuset badań dostępnych na platformie.
4.    Wskazać dogodny termin realizacji usługi.
5.    Opłacić usługę online i czekać na wizytę specjalisty.

Ważne informacje

– Cały proces od zamówienia usługi, przez pobranie materiału, wykonanie badań do otrzymania wyników odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu.
– Wyniki badań odbierane są online za pośrednictwem strony www.wyniki.diag.pl.
– Zarówno pacjent jak i specjalista ma dostęp do intuicyjnej aplikacji, która umożliwia wgląd do szczegółów zamówienia.
– Czas oczekiwania na wyniki zależy od rodzaju badań wykonywanych na materiale pobranym od pacjenta. Niemniej jednak w większości przypadków wyniki są dostępne na stronie www.wyniki.diag.pl już tego samego dnia, w którym nastąpiło pobranie.
– Badania na pobranym materiale wykonywane są przez firmę Diagnostyka.
– Na cenę domowego pobrania krwi składa się koszt dojazdu (49zł) oraz badań, które mają zostać wykonane na pobranym materiale.