DIAGNOSTYKA zaprasza do skorzystania z programu „Profilaktyka 40 PLUS”

Redakcja Diagnostyki


Udostępnij

Ze względu na wciąż niesłabnące zainteresowanie Programem Profilaktyka 40 PLUS, w którym Diagnostyka uczestnicy od momentu jego uruchomienia, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o jego przedłużeniu do 31.12.2024 roku. Ważną zmianą jest także dopuszczenie możliwości PONOWNEGO WYKONANIA BADAŃ, pod warunkiem, że od udzielenia poprzednich świadczeń w ramach Programu po raz pierwszy upłynęło co najmniej 12 miesięcy.

profilaktyka 40 PLUS - infolinia - konsultant

Program Profilaktyka 40 PLUS to inicjatywa Ministerstwa Zdrowia skierowana do osób powyżej 40. roku życia. Jej celem jest przeprowadzenie badań diagnostycznych w celu wykrycia czynników ryzyka chorób lub objawów chorobowych na wczesnym etapie. Program finansowany jest przez NFZ, i obejmuje wymienione poniżej badania.

Badania z programu realizowane są we wskazanych Punktach Pobrań sieci DIAGNOSTYKA, których adresy można sprawdzić klikając w poniższy link.

Lista placówek realizujących program Profilaktyka 40 PLUS – kliknij.

Chcąc wspierać pacjentów w regularnej profilaktyce, uruchomiliśmy specjalną infolinię, gdzie nasi konsultanci pomagają w przejściu przez kolejne kroki związane z realizacją skierowania.

Potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń: +48 456 455 323

Jaki jest cel programu Profilaktyka 40 PLUS?

Głównym celem programu jest profilaktyka chorób z powodu obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy. Badania profilaktyczne należy wykonywać regularnie, by nie przeoczyć początkowo drobnych problemów związanych ze zdrowiem i zareagować odpowiednio wcześnie, aby nie dopuścić do powikłań.

Jakie badania można wykonać w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS?

W ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS” badania diagnostyczne będą realizowane w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.

Pakiet badań diagnostycznych dla kobiet:

Pakiet badań diagnostycznych dla mężczyzn zawiera:

Pakiet badań diagnostycznych wspólny zawiera:

  • pomiar ciśnienia tętniczego,
  • pomiar masy ciała,
  • wzrostu,
  • obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI),
  • ocenę miarowości i rytmu serca.

Dla osób, które zrealizują badania w ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS” w Punktach Pobrań sieci DIAGNOSTYKA, nasi konsultanci mają specjalną ofertę dodatkowych badań, w bardzo atrakcyjnych cenach. Zależy nam na tym, aby Twoja profilaktyka była kompleksowa.

Porozmawiaj z konsultantem dzwoniąc na numer telefonu: +48 456 455 323.

Warto uzupełnić badania z programu ‘’Profilaktyka 40 PLUS’’ o następujące parametry: TSH, fT4, HBsAg, przeciwciała anty-HCV, witaminę D. Nasi konsultanci przygotowali dla Ciebie specjalną ofertę pakietów, zawierających właśnie te badania.

„Jeśli Twoja tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo, to Ty też nie!” – ten amerykański slogan dobrze opisuje potrzebę oceny funkcji tarczycy, jako gruczołu wpływającego na kondycję całego organizmu. Zaburzenia funkcjonowania tego gruczołu są dość często spotykane, a zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tarczycy prowadzą do poważnych następstw ogólnoustrojowych. Podstawowe badania służące do oceny funkcjonowania tarczycy to TSH (hormon tyreotropowy) i fT4 (wolna tyroksyna). W rozpoznawaniu i różnicowaniu chorób tarczycy istotna jest relacja pomiędzy wynikami tych dwóch badań.

Chociaż szacowany odsetek osób zakażonych wirusami zapalenia wątroby typu B i C w Polsce nie jest wysoki (1-2%), to stanowią one istotny problem ze względu na potencjalne poważne konsekwencje zdrowotne, z rakiem wątrobowokomórkowym na czele. Większość ludzi zainfekowanych tymi wirusami nie wie o chorobie ze względu na jej wieloletni bezobjawowy przebieg, a co za tym idzie – może zakażać kolejne osoby. Proponujemy wykonanie badań przesiewowych w kierunku infekcji tymi wirusami – przeciwciał anty-HCV i antygenu S wirusa HBV (HBs antygen).

Niedobory witaminy D3 są w Polsce powszechne. Witamina ta jest istotna nie tylko dla mocnych kości. Istnieje szereg doniesień dokumentujących związek między niedoborem tej witaminy-hormonu a schorzeniami o podłożu zapalnym i autoimmunologicznym (np. reumatoidalne zapalenie stawów) czy nawet nowotworami. Wykazano również korelacje między obniżonym stężeniem witaminy D, a nadciśnieniem, otyłością i insulinoopornością, cukrzycą typu 2, miażdżycą czy zespołem metabolicznym, a w końcu z większą zapadalnością na COVID-19, a niektóre badania wskazują też na cięższy przebieg schorzenia u osób z jej niedoborem.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem Infolinii DIAGNOSTYKI: 456 455 323 – nasi konsultanci pomogą Ci przejść przez proces rejestracji.

Jak skorzystać z programu Profilaktyka 40 PLUS?

  • Wypełnij ankietę umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta lub skorzystaj z pomocy konsultanta w ramach infolinii Domowej Opieki Medycznej
  • Poczekaj na wystawienie e-skierowania.
  • Wybierz placówkę spośród Punktów Pobrań DIAGNOSTYKI.
  • Przyjdź do wybranego Punktu Pobrań z dokumentem tożsamości.
  • Wyniki badań odbierzesz online lub w Punkcie Pobrań.

Gdzie wykonam badania z programu Profilaktyka 40 PLUS?

Lista placówek DIAGNOSTYKI w których można wykonać badania ze skierowaniem z Programu „Profilaktyka 40 PLUS” znajduje się TUTAJ. Po wejściu w link należy zaznaczyć filtr „Atrybuty punktu” oraz „Realizuje Program Profilaktyka 40 PLUS”. Po wybraniu interesującego nas punktu, należy sprawdzić godziny, w jakich przyjmowani są pacjenci posiadający skierowania z programu.


Przed udaniem się do placówki, uprzejmie prosimy o sprawdzenie, czy wybrany Punkt Pobrań pracuje w swoich standardowych godzinach. Aktualności z Punktów Pobrań można sprawdzić TUTAJ.